Що робити в липні в саду?

rectangle

Липень – один з найспекотніших місяців літа. Не зважаючи на спеку і посуху роботи в саду і на присадибних територіях не припиняються. Не потрібно намагатись встигнути зробити все і одразу. Роботи в саду можна проводити протягом цілого місяця. Основні роботи в саду – це вчасний полив рослин, видалення бур’янів, підживлення мінеральними і органічними добривами, і звичайно ж збір урожаю ягід і їх обробка. Також не забувайте і про квітник, де також потрібно регулярно прополювати і поливати квіти.

Місяць липень – можна назвати найягіднішим місяцем в році. Адже саме в цей місяць достигає більшість ягід і фруктів у саду. Окрім збору урожаю потрібно встигати виконувати і інші садові роботи.

Одним з найважливіших завдань на липень є регулярний полив дерев та кущів. Саме в середині літа, особливо, молоді насадження дуже потребують такої бажаної вологи. Навіть посухостійкі рослини, такі як ростуть на альпійських гірках потрібно поливати. Палюче сонце та тривала посуха може негативно відобразитись на майбутньому урожаї та цвітінні. В цей жаркий період поливайте рослини кілька разів на тиждень. Найкраще це робити раз на три дні. Здійснюйте полив лише під корінь рослини, так щоб вода не потрапляла на листочки, особливо це стосується кущів троянд, це може призвести до опіків рослини. Старайтесь проводити полив рано-вранці до схід сонця або пізно ввечері після заходу.

Виноград доволі вибаглива рослина і потребує особливого поливу в спеку. Поливають виноград аж до появи перших бруньок. На момент розпущення бутонів будь-який полив припиняють і відновлюють лише після завершення цвітіння. Також полив не припиняють і восени аж до повного дозрівання урожаю.

Кущі суниці і полуниці, особливо ремонтантні сорти потребують рясного поливу протягом усього періоду плодоношення. Якщо чекати дощів і не поливати кущі, ягоди будуть дрібними і кислуватими. Щоб уникнути таких поширених захворювань полуниці як сіра гниль, під час поливу старайтесь не бризкати на листя, найкраще помістити шланг на середину грядки і залишити на кілька хвилин.

Особливого поливу потребують і газони, їх поливають поверхнево, слідкуйте щоб ґрунт не набирав зайвої вологи і не утворювались заболочені ділянки.

На початку і в середині липня важливим є етап підживлення рослин органічними і мінеральними добривами. Цей етап є важливим для стимуляції цвітіння троянд та інших квітів. Якщо на листі дерев появились шкідники чи ознаки захворювань, обробіть дерева відповідними препаратами.

Через постійну спеку під деревами і кущами земля збивається у суцільну кірку, яку потрібно «пробивати» періодично розпушуючи і видаляючи бур’яни. Це робиться для того, щоб ґрунт мав хорошу волого- і повітропроникність. Ідеально розпушувати ґрунт після кожного поливу чи дощу.

Велику увагу протягом липня приділяють мульчі. Її потрібно часто і ретельно оглядати. Більшість дерев і кущів чутливі не так до посухи, як до підвищення температури при коренях. Запобігти перегріванню ґрунту допоможе лише шар якісної мульчі. Як правильно замульчувати ґрунт (посилання на нашу статтю) читайте у нашій статті. Саме в липні мульчу потрібно оновити, контролюючи щоб товщина шару не зменшувалась.

На початку місяця ретельно огляньте плодові дерева, якщо рік буде врожайним і на деревах багато зав’язей, видаліть усі слабкі, так плоди будуть більшими і дерево не буде витрачати зайвої сили.

Пагони малини та ожини можна підв’язати до опори, щоб покращити збір ягід. І обов’язково проведіть санітарну обрізку малинника. Не забувайте поливати кущі під час плодоношення, так ягоди будуть соковитіші.

Зібрані ягоди і фрукти не можуть довго лежати, тому протягом липня також готують закрутки, які потім можна вживати протягом року. Наприклад, з аґрусу, смородини, порічки готують варення, джеми, соуси та ін. З малини, ожини, слив, аличі, абрикосів – компоти. Або просто морозять в морозильній камері, щоб потім насолоджуватись свіжими ягодами взимку.