Секрети вирощування яблунь

rectangle

Найпоширенішим плодовим деревом, без якого не обходиться жоден сад в Україні — яблуня. Яблуню можна зустріти чи не в кожному садку як любителів так і досвідчених садівників. Ці плодові дерева не потребують великої уваги, їх плоди мають високу поживну цінність, їх можна вживати у свіжому вигляді, вичавлювати сік, робити варення, джеми чи компоти. Окрім зазначених якостей, яблука мають великий вміст вітаміну С і заліза.

Більшість сортів яблунь самозапильні, фахівці радять висаджувати в саду кілька різних сортів яблунь, адже тоді смачними яблуками можна ласувати протягом цілого року. Згадуючи про яблука, багато з нас одразу пригадують їх смак, аромат і неповторне забарвлення плодів. А думаючи про яблуні, уявляємо квітучий сад.

Іноді буває, що садівник може забезпечити яблуні найкращий догляд: вносить добрива, регулярно поливає, а урожаї отримує дуже малі і нестабільні. В цій статті ми розкажемо про кілька хитростей, дотримуючись яких ви зможете отримувати рясні і великі урожаї.

Однією з причин, чому ваші яблуні дають низькі урожаї або нерегулярно плодоносять, може бути неправильно сформована крона. Тоді вже не допоможе ні регулярний полив, ні внесення добрив, бо пагони будуть рости вертикально і не даватимуть плодів. Тому крону формують в перші роки після посадки молодих саджанців. Правильне формування крони дерева стимулює більш раннє дозрівання плодів, великі урожаї і кращу морозостійкість. Крону молодої яблуні формують до п'ятирічного віку.

Обрізку крони дерева не варто уникати, адже при правильному підході Ви не зашкодите дереву, а підвищите урожаї майже вдвічі. Обрізку яблунь проводять регулярно. Найкращою вважається «середня» обрізка яблунь. Гілки при цьому вкорочують на третину від їх загальної довжини. Щоб трохи прорідити крону, деякі гілки потрібно видаляти повністю. Обов'язково видаляють: сухе, хворе або зламане гілля, гілки що ростуть вертикально до стовбура. Першу обрізку молодих яблунь проводять через рік після посадки ранньою весною, до початку сокоруху.

Після обрізки усі гілки обробляють садовим варом. Не потрібно накладати на зрізані місця занадто багато вару.

Важливу роль для отримання високих врожаїв відіграє правильний полив. Молодим яблуням потрібен частий полив, але помірний. Вперше яблуню поливають на початку червня. Норму, для поливу визначають з урахуванням зволоженості грунту. Для кращого проникнення вологи в землю, грунт навколо стовбура дерева розпушують.

Пам'ятайте, що не часті, але рясні поливи будуть більш ефективними для яблуні, ніж часті невеликими дозами. Це пов'язано з тим, що при малому поливі зволожується тільки верхній шар грунту, не сягаючи коренів. При частих поливах вимиваються поживні речовини з верхнього шару грунту, що призводить до зниження урожаю.

Для правильної посадки яблунь весною слід починати її не швидше ніж у другій половині квітня. Посадка будь-якої рослини починається з вибору місця. Висаджують яблуні на відкритих, добре освітлених ділянках, що захищені від холодних вітрів. Яблуні полюбляють суглиннисті ґрунти, тому якщо на вашій присадибній ділянці глиниста земля, то під час посадки в посадкову яму краще додати річковий пісок або торф. Молоді саджанці яблунь краще купувати безпосередньо перед посадкою. У нашому інтернет-магазині великий вибір саджанців. Зайшовши в каталог товарів, Ви зможете обрати будь-який сорт яблуні для вашого саду. 

Посадкову яму для яблуні переважно готують завчасно, за 5-10 днів до посадки, розміром 90*100*80 см. У підготовлену яму вносять добрива і перемішують з частиною верхнього шару ґрунту. Потім поміщають в яму саджанець, присипають землею. Поливають і мульчують шаром сухого листя або тирси. 

В перший рік після посадки весь цвіт на дереві бажано обірвати, щоб рослина змогла краще вкорінитись і піти в ріст, щоб на наступний рік дати більший урожай.