Секрети правильної посадки плодових дерев

rectangle

Для того, щоб Ваш майбутній сад був не тільки красивим, але і врожайним, необхідно про все продумати заздалегідь. Потрібно спланувати, як будуть розташовані плодові дерева, і де садити чагарники.

Потрібно подбати про оптимальні умови вирощування плодових і ягідних культур, подбати про те, щоб грунт був родючим і придатним для росту рослин. Для того, щоб правильно визначити, яке місце краще відвести під плодовий чи ягідний сад, необхідно знати, який рівень освітленості в який час спостерігається.

Безпосередньо, перед посадкою садових культур грунт, на обраній ділянці обробляють: позбавляються від бур'янів, глибоко перекопують грунт, щоб коріння молодих насаджень могло отримувати достатню кількість повітря. Такий метод збереже дерево від старіння і сад буде радувати Вас і Ваших близьких рясними і багатими урожаями протягом багатьох років.

Ще один важливий момент — напрямок вітру. Це один з головних чинників, які потрібно враховувати. Більшість рослин полюбляють сонячні ділянки, добре захищені від північних вітрів.

Ідеальне місце для облаштування саду — південна і південно-східна сторона ділянки. Трохи гірше, але теж підходять — східна або південно-західна сторони.

Найголовніше про що потрібно пам'ятати — повинна бути виключена ймовірність легкої тіні. А ще, плодові дерева не повинні занадто затінювати будинок.

Часто буває так, що, на жаль, місце з відмінними умовами, абсолютно не підходить для того, щоб висаджувати рослини. Навіть найневибагливіші рослини не будуть там рости.

Буде чудово, якщо ви сплануєте все заздалегідь, де і що ви хочете посадити, зробите замітки, позначите особливі умови. Наявність такого плану допоможе легше відобразити зовнішній вигляд ділянки і вирішити ряд проблем, які пов'язані з посадкою.

При цьому, потрібно врахувати наступний момент. Найвищі плодові дерева найкраще розміщувати на найбільш низькій ділянці саду. А ось що стосується найвищих точок, то тут найкраще висаджувати ягідні чагарники. Вони менш вибагливі.

В жодному разі не потрібно садити плодові культури поруч з фундаментами і теплицями. Це не дуже добре відобразиться на кореневій системі дерева. Від скла теплиць на листі рослин можуть з'явитися опіки.

Після усіх підготовчих заходів настає момент підготовки посадкових ям. Ями викопують округлої форми діаметром 80*120 см і глибиною 60*80см. На третину яму заповнюють родючим грунтом, потім вносять 3-4 відра перегною. Саджаючи молоді дерева, коріння розправляють в ямі і присипають землею. Після посадки саджанець обов'язково поливають. Нормою вважається 30-40 л води на одне дерево.

При посадці дерев та чагарників зазвичай дотримуються такої відстані між ними:

Обов'язково врахуйте! Плодові дерева не люблять, коли близько розташовуються грунтові води.

Якщо говорити про садовий дизайн, сад повинен ідеально вписуватися в ландшафтний дизайн. Крім того, він повинен гармонійно виглядати з будинком (а також іншими будівлями, якщо такі є).

Як правильно розміщувати дерева в саду?

Перед посадкою важливо уявити свій майбутній сад. Правильне розташування садових культур відіграє велику роль у їх приживанні. Для початку потрібно розрахувати відстань між культурами. Для кожного сорту може бути різна відстань. При правильній посадці дерева краще плодоносять. Формуючи крону плодових дерев зверніть увагу, що більшість плодів зав'язуються на бічних гілках. Якщо Ви неправильно розрахуєте відстань між молодими рослинами, то пізніше крона буде затінювати один одного.

Зовсім не обов'язково висаджувати їх рівними рядами, так само як і рослини на грядках. Красиво виглядають плодові дерева вкриті різнобарвними плодами. Дуже ефектно виглядатиме, якщо поруч будуть розташовуватися рослини, які мають різні квітки, форму і колір плодів.