Санітарна обрізка плодових дерев!

rectangle

Плодовим деревам потрібно проводити обрізку для того, що б вони могли сформувати міцну та здорову крону. За допомогою обрізки збільшуються розміри плодів, покращується їх смак та крона набуває ошатного вигляду самому дереву. Плоди та гілочки мають вільний доступ до сонячного проміння й повітря, завдяки чому зменшиться чисельність різних шкідників та хвороб. Якщо не робити своєчасну обрізку плодовим деревам, то їх розміри швидко збільшаться, а чисельність та смакові якості плодів будуть зменшуватися, низькою стане морозостійкість. Санітарна обрізка плодових дерев позитивно впливає на ріст, розвиток та плодоношення дерева в цілому.

Типи обрізки плодових дерев:

1. Формуюча — її проводять як для молодих, так і для старших дерев, для створення міцної крони.

1.2. Омолоджуюча — використовують тільки для плодових дерев, яким більше 7-ми років.

1.3. Відновлювальна — проводиться для відновлення крони після пошкодження або обмерзання крони.

1.4. Санітарна — видалення сухих, зламаних або заражених гілочок.

Отже, санітарну обрізку плодових дерев проводять тільки восени. Найкраще її проводити в кінці жовтня, або на початку листопада. Обов'язково обрізайте сухі та пошкоджені протягом літа гілочки, а також пагони, які ростуть вертикально чи переплітаються. Якщо гілочка напівсуха, то вкоротіть її до живої деревини, бо якщо ви обріжете по сухому, тоді вона буде дальше сохнути. Також не забувайте видаляти усі хворі гілочки, окрім скелетних. Старі гілочки слід обрізати не більше однієї в рік.

Обрізку плодових дерев у вашому прекрасному саду необхідно проводити два рази у рік (весна та осінь). Якщо ви дотримувалися правил обрізки, тоді обов'язково отримаєте компактне дерево, яке кожного року буде радувати вас рясними та якісними плодами. Збільшиться період плодоношення дерев (до 30-ти років), їх стійкість до хворіб та шкідників. Всі роботи по обрізці плодових дерев маєте закінчити до перших заморозків.

Скористайтеся нашими рекомендаціями та насолоджуйтеся смачним урожаєм своїх плодових насаджень.