Садові роботи у червні

rectangle

Літо — прекрасна пора року, не тільки для наших діток, але й для дорослих, а особливо для садівників та дачників, які не уявляють своє життя без садових та городніх культур. Отож, у червні продовжує цвісти суниця, полуниця, шипшина, калина та багато ягідних кущиків. Завершується цвітіння багатьох плодових дерев, інтенсивно збільшуються зав'язі абрикосів, вишень, слив, яблук. Червень — це місяць смачної та соковитої полуниці, суниці та черешень. В цьому місяці ми збираємо перші врожаї різноманітної зелені: кріп, петрушка, зелена цибулька, листя салату.

Але місяць червень вимагає багато роботи по розпушуванні ґрунту, прополюванню, підживленні рослин добривами, мульчуванні ґрунту. Також, у цьому місяці слід провести літню обрізку плодових та ягідних кущів (хворі, зламані пагони). Оскільки багато дерев та кущів зав'язують плоди саме у червні, тому слід приділити особливу увагу їхньому поливу. Через те, що брак вологи може привести до осипання та зменшення розмірів плодів. Для того, щоб волога краще зберігалася, після кожного поливу потрібно розпушити та замульчувати ґрунт навколо ягідних кущиків. Для мульчування суниці та полуниці чудово підійде солома або агроплівка.

У першій половині червня активно косять газони, обрізають та формують живоплоти, хвою та деякі кущики. У цей час завершують висадку літніх квітів, таких як: жоржини, бегонії, сальвії. Квіти слід поливати вранці до 9-ї години, а у вечері після 19-ї. Це потрібно робити для того, щоб листочки квітів не отримали сонячних опіків.

Отже, червень — це особливий місяць, продовж якого дуже активно ростуть пагони та листочки та появляються зав'язі плодів на деревах та ягідних кущах. Тому не забуваємо проводити:

  • часте розпушування та мульчування ґрунту;
  • рясний полив квітів та ягідних кущів, особливо у посуху;
  • видалення бур'янів та дикої порослі;
  • санітарну обрізку декоративних рослин та кущів;
  • формуючу обрізку хвойних;
  • підживлення квітів, особливо троянд мінеральним добривом;
  • опори, яких потребують певні плодові дерева або квіти;
  • боротьбу із хворобами та шкідниками.

Дотримуючись цих простих порад, Ви неодмінно отримаєте рясний та надзвичайно смачний врожай будь-яких ягід. Хороших Вам урожаїв!