Прості рецепти приготування смачного абрикосового варення та джему

rectangle

Отже, літо — це пора ароматних та сонячних, як саме сонечко, абрикосів. Час братись за приготування смачного варення на зиму, пропонуємо вам дуже простий та смачний рецепт абрикосового варення.

Для приготування вам потрібні такі складники:

1кг — абрикосів;

800 г – цукру;

200 мл — води;

6 шт — ядер абрикосових кісточок;

1 ч. л. – лимонної кислоти.

Спосіб приготування:

Промийте абрикоси та відділіть кісточки, але не викидайте їх. Просушіть та вийміть ядра. Далі абрикосові ядра підсушіть у духовці до золотистого відтінку. Самі абрикоси помістіть у широку каструлю.

Цукор розчиніть у воді і доведіть дану суміш до кипіння. Отриманий сироп одразу ж заливаємо до абрикосів. Доводимо все це до кипіння і тоді зливаємо сироп в окрему металеву ємність. Окремо сироп знову ставимо на плиту, доводимо до кипіння та заливаємо абрикоси. Цю процедуру проводимо 3 рази, це потрібно для того щоб абрикоси у варенні залишались цілими, не розварювались. Так смак сиропу буде насиченішим. Після того, як ви прокіп’ятили абрикоси тричі додайте висушені у духовці ядра та лимонну кислоту. Доведіть до кипіння і варіть на маленькому вогні протягом хвилини.

Ось і все. Залишається почекати поки варення вистигне і розлити його у баночки. 

Смачного! :)

Готуючи варення за цим рецептом ягоди не піддаються сильній термічній обробці. Тому фрукти зберігають майже усі свої корисні властивості.

Як приготувати варення ми уже з вами знаємо, тепер я розкажу вам про простий спосіб приготування джему з абрикосів.

Абрикосовий джем

Для приготування абрикосового джему нам знадобляться:

3 кг – стиглих м’яких абрикосів;

1,5 кг – цукру;

0,3 л — води.

Спосіб приготування:

Перед приготуванням джему потрібно добре промити абрикоси та видалити кісточки. Самі абрикоси поміщаємо у каструлю, заливаємо водою і варимо на слабкому вогні помішуючи 15-20 хвилин. Коли фруктова маса стане однорідною та м’якою вимкніть вогонь і залиште остигати на кілька годин.

Як готова маса остигне перетріть її через дрібне сито чи друшляк. Отримане пюре перелийте у металеву каструлю. Варіть на маленькому вогні, не забуваючи помішувати. Під час варіння джем буде поступово загусати. Коли джем стане густим, додайте цукор та продовжуйте варити, поки джем не стане достатньо густим з темно-бурштиновим відтінком. Не забувайте помішувати, щоб джем не підгорів.

Готовий джем розлийте у банки і закрутіть. Зберігати абрикосовий джем можна досить тривалий час у темному, прохолодному місці.

Ось такі два прості способи приготувати смачні варення та джем з абрикосів на зиму.