Правильна посадка садової суниці

rectangle

Суниця – близька родичка полуниці. Коренева система в кущів суниці добре розвинена та розгалужена. Листя в суниці велике, насичено-зеленого кольору. Перед посадкою суниці в саду потрібно визначитись з сортом, яких на сьогодні є безліч. У нашому інтернет-магазині ви можете ознайомитись з найпоширенішими в Україні сортами.

Суницю у відкритий ґрунт можна висаджувати протягом усього теплого періоду року. Але найкраще посадку проводити ранньою весною або в кінці літа. Якщо висадити кущі суниці на початку осені, тоді саджанці добре вкореняться і вже наступного року зможете поласувати смачними ягідками. Але в регіонах з сухою, безсніжною зимою краще висаджувати саджанці весною. 

Ділянка для посадки має бути добре освітлена і захищена від холодних вітрів. Не висаджуйте суницю на ділянках, де раніше росла: картопля, капуста чи огірки. Малина також не дуже хороший сусід для суниці.

Місце, для весняної посадки суниці готують ще з осені: перекопують ґрунт на ділянці, вибирають усі бур’яни та вносять органічні та мінеральні добрива. Але органічні добрива вносять восени, а мінеральні – безпосередньо перед посадкою навесні. Саджанці висаджують на відстані 20-30 см в ряду. А між рядами – приблизно 60 см. Не заглиблюйте сильно саджанці в ґрунт. Коренева шийка повинна знаходитись над поверхнею землі, це обов’язкова умова для хорошого росту куща, інакше рослина почне загнивати.

Якщо ж ви вирішили посадити суницю восени, тоді ділянку для посадки підготуйте за два-три тижні. Також потрібно перекопати землю і внести добрива, органічні і мінеральні разом. Розсаду висаджують точно так само як і при весняній посадці. Але при осінній посадці не забудьте замульчувати ґрунт навколо кущиків, щоб вони не підмерзли.

Що 4-5 років потрібно пересаджувати суницю на нове місце, для кращих урожаїв. А ремонтантні сорти суниці пересаджують кожні 2 роки. Пересаджувати суницю можна після збору ягід. Найкраще це робити у вересні. І не забудьте замульчувати пересаджені рослини. Розмножувати суницю можна так само як і полуницю. В основному догляд за суницею зовсім не відрізняється від догляду за полуницею.