Посадка та догляд за грушами

rectangle

У більшості садівників-початківців виникають питання: коли ж садити це прекрасне дерево? Як обрати місце? І як за ними доглядати? Далі ми поговоримо про це і поговоримо.
Посадку молодих рослин проводять весною або восени. Весняну посадку проводять ранньою весною як тільки земля уже достатньо прогріється і остаточно мине загроза раптових заморозків, але обов’язково – до початку розпуску бруньок. А осінню – ближче до кінця вересня, так рослина зможе вкорінитись до початку морозів. Для весняної посадки яму готують ще з осені або хоча б за кілька тижнів. Рекомендуємо все-таки поводити осінню посадку, вона надійніша. Місце обирайте з західної сторони саду. Ділянка під посадку має бути сонячна, але водночас і добре затінена, тобто вдень під час найбільшої спеки рослини мають бути затіненими від прямих променів.
Як показує практика відсоток прийнятих дерев під час осінньої посадки більший. Так, рослини краще адаптуються до нового середовища і менше уражаються шкідниками. Недоліком такої посадки є те, що взимку кора стає кормом для дрібних гризунів.
Для закладки майбутнього саду обирайте молоді, найкраще 2-3 річного віку саджанці. Саме такий посадковий матеріал можете придбати у нашому інтернет-магазині. 
Перед посадкою добре огляньте саджанець: корінь не повинен бути пересушеним чи гнилим. Якщо ж вам здається що корені все ж трохи пересушені, тоді опустіть їх у відро з водою на добу перед висадкою.
Яму копайте трошки більшу за розмір коріння, щоб можна було розпрямити корені. Зазвичай розмір ями – 70*70*70 см. В центрі ями вбийте кілок-опору, до якого потім підв’яжіть молодий саджанець. Після посадки добре полийте рослину, приблизно 2-3 відра під одне дерево. І замульчуйте землю навколо шаром торфу чи сухої тирси, для того щоб зберегти вологу у ґрунті.
Догляд
За грушею потрібно доглядати протягом усього року. Весною потрібно зняти зимове укриття, розпушують ґрунт, вносять мінеральні добрива з підвищеним вмістом азоту. До початку вегетаційного періоду проводять обрізку крони та не забувайте про профілактичні заходи проти шкідників.
Влітку найважливішим у догляді є полив, саме в спекотну пору груша потребує багато вологи. Поливайте лише у вечірній час, після заходу сонця або зранку – перед сходом. Можете ще провести проріджуючу обрізку, щоб плоди отримували більшу кількість світла.
Осінній догляд за деревами груш ідентичний весняному: санітарна обрізка, профілактична обробка від захворювань, внесення добрив і готування дерева до зими.
Захист від шкідників
Всім же ж відомо, що краще уникнути проблеми, а ніж потім її вирішувати. Саме тому досвідчені садівники двічі на рік проводять профілактичні заходи. Про таку процедуру важко забути, адже її можна поєднати з підживленням. Наприклад, першу обробку проводять ранньою весною одразу через кілька днів після внесення мінеральних добрив. Але потрібно встигнути до початку вегетаційного періоду, інакше можна пошкодити молоді бруньки.
Перед зимовим періодом також потрібно провести таку процедуру, щоб захистити дерево від небажаних личинок, жучків та гризунів. Обприскайте дерево розчином бордоської рідини.
Підживлення
Перше підживлення, як уже згадувалось раніше, проводять ранньою весною, до початку сокорух. Якщо ви не встигли це зробити вчасно, тоді доведеться добрива з вмістом азоту вносити в ґрунт. Наступного разу добрива вносять аж у травні, після цвітіння, щоб підвищити якість плодів. Таке підживлення проводять органікою. Позакореневе підживлення азотними добривами проводять в кінці червня. Через два-три тижні проводять ще одне позакореневе підживлення калійними і фосфорними добривами. Для молодих насаджень достатньо буде лише азотних добрив, але в перші два роки їм вистачає поживних речовин, які були внесені під час посадки. В серпні не потрібно вже підживлювати дерева груш. До середини вересня можна ще раз внести азотні добрива.
Зимівля
Особливої уваги взимку потребують молоді культури. В кінці осені на коріння нагортають додатковий шар мульчі, а стовбур вкривають мішковиною. Дорослі ж дерева можуть зимувати без укриття, але їх кора часто стає кормом для дрібних гризунів. Тому готуючи дерево до зимівлі обробіть стовбури спеціальним засобом від гризунів.