Порічка. Цікава інформація та характеристика

rectangle

Порічка досить розповсюджений ягідний чагарник, що володіє надзвичайними корисними властивостями. Плоди насичені великою кількістю органічних кислот та цукру, мають безліч вітамінів, чимало калію, заліза, селену, пектину, яблучної та бурштинової кислоти, бета-каротину. Плоди червоної смородини відомі також завдяки великому вмісту антиоксидантів, котрі протистоять розвитку раковим клітинам. Залізо — зміцнює стінки судин, а калій чудово впливає на серце та виводить з організму зайву рідину.
Місце та ґрунт
Порічка полюбляє сонечко, тому висаджувати її слід на сонці або у напівтіні. Якщо їй не достатньо світла, то плоди будуть світлого червоного кольору та кислі на смак. Ця смородина надає перевагу пухким, легким суглинистим та піщаним ґрунтам. За декілька тижнів до посадки приготуйте яму розміром 50*50 см, глибиною 40 см. Можна внести в яму компост або перегній та золу. Кущі порічки висаджують восени або навесні, але найкраще проводити посадку восени, оскільки, процес вегетації цих кущів починається ранньою весною. В день посадки коріння саджанців порічки слід на декілька годин помістити у воду для того, щоб коріння добре наситилося вологою. Висаджувати смородину потрібно під кутом 45 градусів, це покращить форму куща у майбутньому та сприятиме розростанню кореневої системи.
Догляд за порічкою
Догляд за червоною смородиною полягає у поливі, підживленні та регулярній обрізці кущів. Якщо кущі розлогі, то потрібно зробити підставки для гілочок. Порічка — помірно вологолюбива рослина. Регулярного поливу вона потребує улітку, коли на вулиці сильна спека. Також багато вологи вона вимагає після того як відцвіте та почнуть наливатися ягоди. Отже, найкращий спосіб зберегти вологу — це замульчувати пристовбурову частину куща. Добре замульчовані кущі не потребують частого прополювання та розпушування ґрунту.
Важливо проводити підживку кущів червоної смородини в період вегетації, оскільки вони в цей момент вимагають багато поживних речовин. Якщо ви бажаєте отримувати рясні врожаї кожного року, тоді слід декілька разів у рік підживлювати кущі смородини мінеральними та органічними добривами.
Рекомендації по обрізці
Вагомою процедурою для кущів порічки є процес обрізки. Таку обрізку потрібно проводити коли рослини знаходяться в стані спокою (пізньої осені або ранньою весною). Обрізати слід зламані, сухі, пошкоджені та старі гілки.
Догляд за червоною смородиною полягає не тільки у підживці та поливі, але й у правильній та вчасній обрізці рослин. Обрізка цієї смородини дещо відрізняється від обрізки чорної родички. Для хорошого росту та щорічних рясних врожаїв її потрібно регулярно та правильно проводити обрізку. Найважливіше правильно формувати кущі порічки у перші 5 років. Саджанці порічки зазвичай мають 3-4 гілки, їх після посадки слід обрізати так, щоб на кожному пагоні залишилося по 2-4 бруньки. Наступного року кущі розростуться, але восени необхідно буде їх знову обрізати. Видалити потрібно всі гілочки, окрім декількох найсильніших, які ростуть від кореня.