Полуниця чи суниця? Обирати Вам

rectangle

І полуниця і суниця користуються великою популярністю серед жителів України, в кожному садку весною можна зустріти ці ягоди. Але садівники-початківці дуже часто не здогадуються, яку саме ягоду вирощують суницю чи полуницю. Вони мають багато спільних рис, але є і суттєві відмінності, деякі з них можна побачити одразу, глянувши на кущі. Тому важливо знати основні їхні відмінності, лише так ви зможете забезпечити рослині належні умови росту і догляд.

Полуниця і суниця відносяться до роду Суниця сімейства розоцвітних. Існує думка, що дрібні і ароматні ягідки, які ростуть у лісі – суниця, а великі і соковиті в саду – полуниця. Але у наших садах зустрічається садова суниця або суниця мускатна, яку часто плутають з полуницею, та сама полуниця. Давайте ж поговоримо як відрізнити полуницю від суниці садової:

По-перше, ягоди відрізняють розмірами. Ягоди полуниці великі та соковиті, а ягоди суниці дуже дрібненькі з кислуватим присмаком.

По-друге, колір стиглих полуниць набагато яскравіший ніж ягоди суниць. До речі, колір ягід полуниці не буде рівномірним, оскільки бік ягоди, що повернутий до сонця буде мати насиченіший колір.

Відрізняються також кущі. Кущі суниці сягають не вище 25 см в висоту і складаються з безлічі дрібненьких стебел в центрі і кількох бічних дрібних листочків, в той час як висота куща полуниці може сягати до 35 см, іноді і вище. Листя також розташовується збоку, але воно велике, темно-зеленого забарвлення, а в центрі куща, як правило, утворюються вуса.

Однією з основних відмінностей буде те, що полуниця – двостатева рослина, а суниця – одностатева. Тобто для отримання урожаю з кущів полуниці потрібно перехресне запилення. Також суниця плодоносить раніше ніж полуниця.

Посадку розсади полуниці і суниці у відкритий ґрунт можна починати як весною так і восени. Кожні 5 років рекомендую змінювати місце посадки рослин. Також варто зазначити, що не можна висаджувати саджанці на місці, де раніше росли помідори та картопля чи біля них. Ґрунт для посадки має бути нейтральним, у кислому ґрунті рослини не виживуть. Ділянка повинна бути добре освітленою з напівтінню, щоб молоді рослини не згоріли під прямими сонячними променями. Детальніше як садити та доглядати за суницею садовою і полуницею різних сортів ви можете прочитати у наших попередніх статтях: «Суниця садова у наших садах» і «Цікаві способи посадки полуниці».

Завітайте до нас, в інтернет-магазин, тут ви можете ознайомитись з найбільшим в Україні вибором розсади садової суниці та полуниці і вибрати сорт, що сподобається саме вам і вашим близьким. Адже наші саджанці вирощені на теренах України та приживаються в будь-якому її куточку.

Найкращі сорти полуниці

Полуниця Королева Єлизавета ІІ – ремонтантний сорт англійської селекції. Плодоносить кілька разів за сезон. Перші ягоди достигають уже на початку червня. Ягоди великі, вагою до 40 г, з одного дорослого куща можна зібрати приблизно 1,5 кг стиглих ягід.

Полуниця Сельва – ще один ремонтантний сорт, був привезений з Америки. Сельву вважають сортом нейтрального світлового дня, тобто плодоносить впродовж усього теплого сезону до заморозків. Великі ягоди, вагою до 45 г, часто ховаються під великим темно-зеленим листям. Перший урожай достигає в кінці травня.

Полуниця Хоней – сорт, відомий уже давно, за цей час його дуже полюбили садівники. цей сорт американської селекції і названий він на честь міста. Хоней – ранній сорт, плодоносить в середині травня. Квітконоси міцні і прямі, легко утримують великі ягоди, вагою до 40 г.

Полуниця Лорд – великоплідний сорт полуниці, виведений англійськими селекціонерами. Сорт має середні терміни дозрівання і просто велетенські ягоди, вагою 80-110 г. Достигають плоди з кінця червня. З одного куща можна зібрати до 1,5 кг стиглих ягід. Кущ швидко розростається, тому висадивши їх ранньою весною, уже в червні можна поласувати смачними ягідками.

Найкращі сорти суниці

Суниця Рюген – низькорослий сорт німецької селекції. Рюген – ремонтантний сорт. Доволі невибагливий, можна вирощувати на сонці чи в напівтіні. Особливістю цього сорту буде можливість вирощувати у контейнерах на балконі. Рюген – високоврожайний сорт, з одного куща можна зібрати до 800 г дрібних ягід. Ягоди вагою 3-6 г, які достигають з початку червня.

Суниця Регіна – один з найпопулярніших ранніх сортів, виведений польськими селекціонерами. Компактний кущ не утворює повзучих пагонів. Ягоди достигають з червня, мають незначну кислинку і насичений суничний аромат, притаманний лісовій суниці.