Плетисті троянди – у чому перевага і як нею скористатися

rectangle

Іноді й усього життя може не вистачити для вивчення плетистих троянд. Вони відрізняються і за порою цвітіння, і за розмірами, за потребою в обрізці і, звісно, їх можна посадити у таких місцинах, де раніше ви жодну з троянд собі навіть не уявляли. Тому мета цієї статті – порадити, як обрати плетисту троянду, які вона матиме переваги над звичайними сортами, ну й яким чином за нею доглядати.

Чому саме плетисті троянди?

В’юнка, розлога красуня, згори до низу всіяна квітами — незабутнє видовище у червні. Воно здатне відірвати ваші очі від землі (на якій можуть бути бур’яни) й перевести їх на красивіший фон неба. Плетисті троянди здатні повністю використовувати наявне місце й перетворити Ваш сад з двомірного сприйняття на тривимірний, адже додають руху, текстури і кольору на різних висотах, пом’якшують прямі лінії, підкреслюють криві, створюють глибину і забезпечують відчуття розкоші. Плетисті троянди можна використовувати для прикраси стін і огорож; а сумлінні садівники можуть ретельно їх вкладати на арках й робити справжні квіткові тунелі.

Плетисті троянди є ідеальними також і для тих садівників, які хочуть вирощувати квіткові композиції. Насичені чи ніжні відтінки красиво контрастуватимуть з іншими рослинами та надаватимуть вашому саду прекрасних кольорів. Ви могли б подумати, що інші квіти можуть зробити те ж саме дешевше і простіше, але витонченої і довершеної нотки Вашій присадибній ділянці нададуть саме плетисті троянди, оскільки лише вони у повному розквіті виглядають наче пишний живий букет, котрий не зів’яне за кілька днів, а тішитиме око впродовж кільканадцяти тижнів.

Як обрати з-поміж різноманіття?

По-перше, слід переконатися, що обрана троянда підходить для вирощування у вашій місцевості. На сайті нашого інтернет-магазину ми пропонуємо виключно ті сорти, які адаптовані для наших кліматичних умов.

Розмір рослини є одним з найважливіших чинників, які слід враховувати при виборі троянди для певного місця. Майте на увазі, що троянда, вирощена біля стіни будинку, у затишку, буде рости вищою, ніж та, яка вирощена на відкритій ділянці.

Ріст стебел і їхня гнучкість наступні у списку. Деякі сорти дуже жорсткі і не підходять для сильного формування. Інші такі гнучкі, що їх можна скручувати та надавати будь-якої форми. Сучасні троянди періодично скидають квіти влітку після основного цвітіння навесні.

Ви, мабуть, знаєте, що є доволі багато сортів, які витримують частковий затінок. Однією з переваг плетистих троянд є те, що вони можуть займати екологічну нішу на нашому подвір’ї біля огорожі. Кущ не страждатиме, будучи затіненим огорожею; але коли трохи підніметься понад нею, то може звисати на другий бік, оскільки тоді більше отримуватиме сонячного світла.

Опора

Вибір опори для плетистої троянди обмежується лише вашою уявою. Подивіться на свій двір, перш ніж приступити до посадки. Якщо у Вас є купка каміння, мертве дерево або огорожа, то у Вас вже є опора для рослини. Ви можете подумати про вирощування троянди біля стіни вашого будинку. Якщо будинок з дерева, то зважайте, аби рослина не притулялася до стін, адже це спричинить більшу вологість. Якщо у Вас є будинок, який потрібно буде пофарбувати, добре подумайте, перш ніж садити коло нього троянду.

Однією з найпростіших опор будуть дерев’яні стовпці з перекладинами. Добре підходять залізні труби, встановлені в бетоні. У відкриту верхівку труби можна вставити зігнуті металеві дроти, таким чином утворюючи арку. Якщо металеві труби Вам видадуться непривабливими, обплетіть їх бамбуковими тростинами, щоб поєднати довговічність та природний вигляд.

Є велике різноманіття матеріалів, які можна використовувати для створення опор. Можна припаяти труби разом з решітками. Кам’яні або цегляні колони можуть бути увінчані дерев’яними перекладинами, утворюючи ефектні арки або перголи. Прості дроти, натягнуті між посадками, зможуть підтримувати живий паркан троянд. Білі пластикові решітки, доступні в будь-якому будівельному магазині, можуть бути прикріплені до простої рами. Якщо у вас є багато місця і часу, побудуйте старомодну дерев’яну решітку у вигляді піраміди. Однак є й застереження – хоча це виглядатиме гарно, може бути, що під пірамідкою оселяться садові шкідники. В інтернеті є чимало варіантів спорудження опор й інструкцій з їхнього виготовлення.

Перш ніж почнеться зима, перевірте свої троянди, щоб переконатися, що вони надійно прив’язані. Вітер може пошкодити стебла, залишивши ранки, котрими скористаються комахи та хвороби.

Обрізка

Не треба обрізати плетисту троянду у перші 2 або 3 роки, хіба щоб видалити мертву деревину. Щоб розвинути довгі стебла та велику кореневу систему, потрібен час. Якщо є більше 4 або 6 основних стебел, вибирайте найкращі, а інші обріжте при землі. Для більшості плетистих троянд весняна обрізка повинна полягати в тому, щоб видалити мертву деревину і слабкі, надмірно порослі або ростучі в неналежний бік стебла. Оскільки стеблини стають дорослішими, вони припиняють випускати продуктивні квіткові бруньки. Ці старші стебла також з часом можна видаляти. Виріжте їх з основи, якщо можливо. Багато чого залежить від сорту вашої рослини.

Переважну більшість великих квіткових плетистих троянд можна обрізати наприкінці зими / ранньою весною. Відшукайте розквітлі стебельця, які відходять від основних стебел, і вкоротіть їх приблизно на 2/3. Залиште принаймні три вузли на обрізаному боці для нового зростання. Після цвітіння видаліть зів’ялі квітки. Багато троянд формують свої наступні квіти лише позбувшись попередніх.

Найкращим підходом до вирощування плетистих троянд є познайомитися з тими сортами, які у вас є. Кожен сорт має свої особливості, які виявляться тільки після років спостережень та досвіду. Дізнавайтеся, спостерігаючи. Візьміть на озброєння стару китайську приказку: “Найкращі добрива – кроки фермера”.