Персикове дерево — новинка наших садів!

rectangle

Персик — вважають найдавнішою фруктовою культурою Китаю. Останні десятиліття персикове дерево набуло неймовірної популярності у садівників нашої країни. Селекція швидко крокує вперед, виведені нові сорти саджанців персика володіють високою стійкістю до морозів (-30°С), тому садівники України мають можливість посадити та виростити у своєму саду це прекрасне дерево.

Персик відносять до високоврожайних та швидкоплідних фруктових дерев. Вирощувати персики не складно, слід врахувати деякі не важкі особливості по догляду. Головне, обрати правильне місце для посадки, воно має бути захищене від холодних північних вітрів. Яму для посадки готують заздалегідь, розміром 100*100*80 см. Потім потрібно підготувати родючу суміш, яка складається з:

  • перегній або компост — 3 відра на одну яму;
  •  деревна зола — 1 відро;
  •  родючий ґрунт.

Усі ці компоненти змішуєте та висипаєте в яму, встановлюєте саджанець персика та присипаєте ґрунтом. Пам'ятайте, що місце щеплення має бути заглиблене на 5-8 см. Після посадки ґрунт навколо стовбура добре втрамбуйте та обов'язково полийте. Вода має бути тепла та відстояна. Для поливу вам необхідно буде 5-6 відер такої води. Висаджувати це деревце можна ранньою весною або восени. Якщо ви вирішили посадити персик восени, то неодмінно вкрийте його на зимовий період. Ці дерева чудово ростуть на чорноземах, коричневих, каштанових, бурих, лісових ґрунтах, тощо. Ґрунт має бути добре дренований, насичений калієм та швидко прогріватися у весняний період. Для того, щоб зрозуміти, чи підійде ґрунт на вашій ділянці для посадки персика, вам слід поспостерігати за станом плодових дерев, чагарників, картоплі. Якщо вони мають гарний здоровий вигляд та темне зелене листя, то ґрунт на вашій ділянці чудово підійде для персикових дерев.

Персикове дерево не може рости та плодоносити довго без обрізки. Якщо не буде проведена така процедура, то дерево часто вражає грибок, воно погано зимує, перевантажує себе дрібними плодами та швидко засихає. Тому надзвичайно важливо проводити формуючу обрізку.

Плоди персика дуже корисні, вони насичені великою кількістю вітамінів, мінералів, пектином, органічними кислотами, які прекрасно засвоюються людським організмом. Персики відносять до дієтичних продуктів, оскільки, один фрукт має 35 калорій та третину добової норми вітаміну С. Це універсальні плоди, які чудово поєднуються з іншими фруктами. Їх використовують для приготування різноманітних десертів, пирогів, варення, компоту, джему, тощо. Прекрасно підходять для заморозки та не втрачають своїх корисних властивостей, можна зробити персикове пюре та заморозити, а взимку насолоджуватися приємним смаком та ароматом персика. Сезон персиків починається у серпні та закінчується на початку осені, тому рекомендуємо зробити запаси на зиму, щоб в холодну пору року ласувати корисними та вітамінними фруктами. Можна з персиків приготувати варення. Плоди потрібно добре промити, нарізати та декілька днів варити на маленькому вогні, тоді сироп стане густим й тягучим, а самі плоди персика можна порівняти з цукатами. Для консервації (компот, варення) слід використовувати тверді плоди, які не мають пошкоджень, а от для джему підійдуть і пом'яті фрукти.

Простий рецепт джему

Приготувати джем з персиків дуже легко, тому не слід хвилюватися, що кусочки не збережуть свою форму. Вибирати необхідно дуже стиглі персики, якщо вони будуть перестиглі, то ваш джем стане тільки смачнішим та одноріднішим.

Отже, вам необхідно 1,5 кілограма персиків. Добре промийте під холодною водою та відділіть від кісточок, тоді залийте кип'яченою водою та поставте на вогонь. Варити слід персики, поки не вийде пюре, тоді потрібно остудити суміш та додати цукор до смаку.

Джем доводите до кипіння, помішуєте дерев'яною ложкою. Варити потрібно на маленькому вогні, забираючи піну та до зміни кольору (має стати темнішим). Розливаєте в банки та закриваєте кришками.