Персик та його хвороби

rectangle

Персик — плодове дерево, що відноситься до родини Розанові. Цікаво, що до цього сімейства відносяться троянди, шипшина, та ін. Неймовірно красиве деревце у період цвітіння (середина квітня). Квіти мають ніжний рожевий колір, дерево в цей період настільки прекрасне, що не можна відвести очей. Особливість процесу цвітіння полягає у тому, що оксамитові квіти з'являються ще до появи перших листочків. Цвіте персик протягом 12-ти днів, а перші плоди поспівають вже через 120-140 днів.

Плоди персика відносять до дієтичних та низькокалорійних фруктів. Вони насичені мінералами (магній, фосфор, залізо, цинк, та ін.) та вітамінами A, C, B й В9 (фолієва кислота). Також персики містять велику кількість каротину, який чудодійно впливає на нашу шкіру та судини. З квітів та листочків персика виготовляють настій, який застосовують при запорах. А з персикового насіння роблять цінну олійку, яка входить у склад різноманітних кремів, парфумів та використовується у горілчаному виробництві. Окрім цього плоди персика покращують роботу шлунково-кишкового тракту.

Плоди персиків — чудове, натуральне джерело різноманітних вітамінів та мінералів. Варення та джеми з цих фруктів вважаються найсмачнішими. Вони підходять для заморозки та сушки. Їх дуже часто використовують у фруктових десертах та салатах або додають до йогуртів. Також персики мають неповторний смак у випічці, їх часто додають до фруктових пирогів. Для того щоб отримати хороший врожай Вам потрібний плодовий сад.

Всі садівники мріють про красивий та родючий сад, тому хвороби плодових дерев — це завжди зайвий клопіт та переживання. В цій статті ми хочемо розповісти вам про найпоширенішу хворобу персика — кучерявість листочків. Ця хвороба починає атакувати листя вже з ранньої весни, тому в цей період будьте уважні до персикових дерев, постарайтеся оглядати їх кожного дня. Отже, кучерявість — це деформація листя, яка має виражені пухирці світлого або зеленого кольору по всій поверхні листка. Цю хворобу відносять до грибкових, найгірше, що вона вражає молоді листочки та пагінці. З часом вони набувають темного кольору, всихають, чорніють та опадають. Якщо не приймати ніяких дій, то ваше деревце залишиться без листочків уже в травні, стане слабким і може не пережити зиму.

Чому хворіє персикове дерево?

Основні причини появи хвороб у плодових персиків — це:

  • висока вологість повітря;
  • різкий перепад температури.

Отже, можна зробити висновок, що найнебезпечнішим періодом для персикових дерев є весна. Для того, щоб захистити свої дерева потрібно виконати кілька простих правил. При посадці будь-якого дерева обирайте правильне місце посадки. Для персиків – це відкрита сонячна ділянка в саду.

Як боротись з хворобою?

Якщо при огляді персика ви помітили ознаки кучерявості, найперше, що потрібно зробити — це обірвати усі деформовані листочки, а пагони обрізати та спалити. Така процедура дасть змогу запобігти подальшому поширенню захворювання. Тільки після цього можна проводити обприскування дерева.

Народні методи боротьби з захворюваннями плодових дерев 

1. Бордоська 3% рідина чудово підходить для обприскування персика ранньою весною, до початку сокоруху. Таке обприскування захистить ваше дерево від зараження кучерявістю протягом 30-ти днів.

2. 1% розчин мідного купорусу або 100-150 грам мідного купорусу розчиніть у 10-ти літрах води та проведіть обприскування дерева. Таку процедуру слід проводити з інтервалом у 3-4 дні навесні.

3. Якщо ви помітили ознаки кучерявості після цвітіння персика, тоді рекомендуємо приготувати ось таку суміш:

1 г марганцю;

5% йод;

5 г борної кислоти;

5-10 г гумату натрію.

Всі ці компоненти змішайте і розчиніть у 10-ти літрах води, додайте 40 г господарського мила, 100 мл молока та 5 г цукру.

Пам'ятайте! Що у період вегетації персика, категорично заборонено проводити обприскування сумішами, які містять мідь, тому що це приведе до скидання деревом листочків та плодів.

Але інколи хвороба швидко поширюється і немає часу зволікати, тоді для лікування кучерявості застосовують сучасні препарати, фунгіциди — це хімічні суміші, які чудово підходять для знищення грибків та спор.

Профілактика дерева

Отже, всі ми переконалися, що боротися з хворобою важко, але можливо. Тому для полегшення життя собі та вашого дерева, рекомендуємо проводити профілактику захворювань. Для цього достатньо двох обприскувань фунгіцидами на рік. Не забувайте, проводити обприскування можна тільки у суху та безвітряну погоду.

Важливо! Проводити таке профілактичне обприскування слід не лише дерева, але й ґрунту навколо нього.

Зараз на ринку України є багато різноманітних та ефективних фунгіцидів, які сміло можна використовувати, але обов'язково дотримуйтесь інструкції. Тоді ваші дерева будуть рости здорові та будуть радувати вас рясним врожаєм щороку.