Особливості посадки та догляду за кущами лохини

rectangle

Лохина в наших садах не так широко поширена як полуниця чи смородина. А даремно, адже ця ягода вміщає в собі надзвичайно велику кількість вітамінів та мінералів. Далі ми опишемо усю користь плодів і як виростити кущі лохини у себе в саду.
Батьківщиною цієї прекрасної рослини вважається Північна Америка. В дикій природі зустрічається в північних частинах Сполучених Штатів та Канади. На сьогодні завдяки роботі селекціонерів виведено безліч видів, пристосованих для вирощування в Європі. Ця ягода приваблює садівників не лише своїми смаковими, а й декоративними якостями. Якщо з будь-яких причин ви ще не придбали саджанці лохини, тоді поспішайте замовити їх у інтернет-магазині Biogardis за вигідною ціною.
Лохина або високоросла чорниця – це листопадний чагарник, що сягає до 1-1,5 м в висоту, але зустрічається і вищі. Кущі висаджують як для збору смачних ягід, так і для озеленення ділянки. Пагони подовгасті, злегка опушені в молодому віці. Листя еліптичної форми, голубувато-зеленого кольору, матове зверху.
Росте у болотистих місцевостях, лісах, у кислих ґрунтах. Подеколи зустрічаються поодинокі кущі на гірських схилах. Ягоди володіють відмінними смаковими якостями та харчовою цінністю. Важливо, перед посадкою дізнатись як правильно посадити та доглядати за рослиною.

Догляд
Лохина садова доволі невибаглива, тому в перші роки після посадки догляд зводиться до регулярного поливу, прополювання та видалення бур’янів. Коли рослина вже приживеться і почне розростатись, буде потрібен додатковий догляд, який включає обрізку та обробку від шкідників.
Важливо пам’ятати, що лохина полюбляє вологу, верхній шар ґрунту завжди повинен бути вологим. Рясний полив проводять двічі на тиждень по 1-2 відро під кожен кущ. В сильну спеку потрібне додаткове обприскування, щоб запобігти перегріву. Для дорослих кущів полив відіграє важливу роль під час плодоношення і формування зав’язей. При недостатній кількості вологи, ягоди дрібнішають.
Чорниця невимоглива до родючого ґрунту, але це не означає, що вона не потребує підживлення. Особливо добре відгукується на внесення мінеральних комплексних добрив, які вносять двічі під час вегетаційного періоду, з періодом у 6-7 тижнів.
Така штука, як обрізка пагонів, сильно впливає на розвиток культури та плодоношення. За допомогою обрізки змінюють якість й кількість урожаю. Першу обрізку проводять через 4 роки після висадки у відкритий ґрунт, коли рослина вже почала сильно рости. Спершу виконують прорідження крони та видаляють сухе гілля. Залишають всі прямостоячі пагони, сильні прирости. Щоб отримати кращі урожаї видаляйте гілки старші 5-ти річного віку. Обрізку рекомендуємо проводити весною, чим швидше, перед розпуском бруньок. Осінню обрізку проводять лише в регіонах з м’яким, теплим кліматом та сніжними зимами.
Лохина восени
Зібравши урожай кущі готують до зимівлі. Перед настанням морозів потрібно встигнути обрізати сухі, зламані гілки, опале листя. При найменших ознаках грибкових захворюваннях хворі гілки спалюють. Якщо ж осінь видається сухою, тоді проводять рясніший полив. Для цього під кожен кущ виливають до 6 відер води. Ґрунт навколо мульчують, використовуючи суху тирсу, деревну кору, листя або солому. Цей додатковий шар допоможе зберегти вологу при коренях.