Опори для плетистих троянд

rectangle

Троянди — це чарівні, розкішні, неповторні та витончені, ароматні квіти, які нікого не залишать байдужим. Плетисті троянди неймовірно популярні, коли мова йде про ландшафтний дизайн вашої присадибної ділянки. Ці рослини ідеально підходять для прикраси альтанок, стін будівлі та для живої огорожі, завдяки своїй оригінальності. Для таких троянд необхідні міцні опори, їх є багато. Можна виготовити опори своїми руками з будь-яких матеріалів.
Вертикальна опора для плетистих троянд стане фантастичною декоративною окрасою вашого саду чи присадибної ділянки. Троянди — це неймовірно красиві та ароматні квіти, які нададуть вашому саду надзвичайно казкової атмосфери.
Отже, якою має бути опора для плетистої троянди?
• Надійна та міцна. Основа опори повинна бути стійкою й добре закріпленою, щоб у майбутньому не розламалася. Тому будь-яку шпалеру слід глибоко закопати в землю та прикріпити залізними кілочками.
• Зовнішній вигляд. Опору, яку ви самі виготовили, має гармонічно поєднуватися з вашим садом та будівлями. Велика шпалера не підійде для сортів дрібних троянд, а маленька — розломиться під вагою високих та великих рослин.
• Акуратність. Добре, щоб опора була компактна та не займала багато місця на ділянці. Тому, при виготовленні потрібно врахувати максимальну висоту пагонів та об'єм куща.
Важливо! Для опори використовуйте екологічно чисті матеріали.
Щоб не витрачати кошти на готові арки та опори ми рекомендуємо зробити їх самому.
Зробити опору своїми руками
1. Починаємо з правильного вибору місця для шпалери. Врахуйте, що плетисті троянди є досить світлолюбивими рослинами, тому їм важко прижитися на заболоченій місцевості, оскільки, вони не переносять надлишку вологи.
2. Опору слід розташувати на добре освітленому місці, не варто встановлювати її на вітрі та протягах. Матеріал для шпалери має бути міцний та спроможний переносити дощі, морози та пекуче сонечко.
3. Троянди під час цвітіння є досить важкі, тому врахуйте це при виготовленні опори, щоб ваша конструкція в один чудовий день не розвалилася. Для шпалери підійдуть дерев'яні дошки, а для арки — використайте металевий дріт та арматуру.
4. Слід зробити ескіз конструкції, визначитися з її висотою та шириною. Викопайте дві ями глибиною 50 см, поставте кінці арки та залийте цементом.
Для виготовлення сітки-шпалери необхідно обрати місце, тоді встановити стовпи, вони можуть бути з дерева або з металу, а тоді натягнути сітку. Шпалери можете зробити цілком з дерева та прибити їх сіткою поміж брусами. Завдяки шпалерам ви зможете легко формувати кущі плетистих троянд власними руками.
Перголи та арки ідеально підійдуть якщо у вас велика дачна ділянка або сад. Змайструвати такі арки також можна самому. Пергола має чудовий вигляд, вона схожа на квітучу альтанку. Арка для троянд має менші розміри та відрізняється вигнутою формою. Її зазвичай встановлюють біля входу на ділянку або для прикраси прилеглої території. Для опор можна використати паркани, каміння та інший матеріал, все залежить від вашої фантазії. Дізнавшись, як зробити різні опори для плетистих рослин та троянд, ви зумієте неймовірно красиво оздобити свою територію та надати їй казкового вигляду.