Обліпиха: особливості вирощування

rectangle

Обліпиха — це невеличке деревце, плоди якого наділені надзвичайно цінними властивостями, вони по праву вважаються лідером по вмісту вітаміну C. Плоди обліпихи широко використовують для приготування смачних страв або вживають свіжому вигляді. Широко використовують масло обліпихи у медицині та косметології.

Посадка обліпихи

Якщо ви вирішили посадити це неймовірне деревце на своїй дачній ділянці, то купувати саджанці радимо лише з закритою кореневою системою та у перевірених розплідниках. Посадка обліпихи не є складною. Ділянку під посадку обліпихи вибирайте добре освітлену. Посадкову яму весною готують за кільки тижнів до посадки, розміром 50*50 см, в центрі ями встановлюють кілочок висотою до 1,20 м. Обов’язково полийте саджанець після посадки. Щоб ваше деревце прижилося, не забувайте, протягом першого місяця після посадки поливати саджанець кожного дня.

Догляд за обліпихою

Догляд за обліпихою не забере у вас багато часу. У кінці березня, як тільки потепліє, потрібно провести санітарну обрізку, видаливши усі сухі та пошкоджені гілки. У квітні необхідно розпушити ґрунт біля стовбура обліпихи та між рядками й видалити бур'яни. Восени, коли обліпиха буде у стані спокою, можете обрізати всі старі, зламані, хворі та гілочки які неправильно ростуть.

Користь та шкода плодів обліпихи

Про корисні властивості ягід обліпихи можна розповідати дуже довго. Розкажемо найголовніше: 

  • зміцнення стінок судин; 
  • запобігання старіння тканин; 
  • сприяє загоєнню ран та знімає запалення; 
  • полегшує перебіг різних хронічних захворювань; 
  • активізує роботу всіх залоз внутрішньої секреції. 

Лікувальні властивості мають не тільки ягоди, але й гілочки обліпихи, тому що вони містять велику кількість серотоніну. Він, як всі ми знаємо, є надзвичайно вагомим для центральної нервової системи, хорошого сну й знижує утворення злоякісних пухлин.

Вживання ягід обліпихи не рекомендується при особистому несприйнятті цього продукту. Зловживання ягодами та відварами з обліпихи може викликати алергію, висипання, свербіння, головні болі та мігрені, нудоту та печію, а також подразнює слизову оболонку, яка спричинить порушення травлення та розлад шлунку.