Нектарин. Особливості посадки

rectangle

Нектарин – теплолюбива культура, ще не сильно поширена у наших садах. Зустрічається ще й інша назва «персик голоплідний». Нектарин є одним з різновидів персика, але з гладенькою шкірочкою. Батьківщиною цих дерев вважається Китай, де вирощують їх з прадавніх часів. У Європі перші згадки з’явились у ХІV столітті, але популярності набули лише у ХХ ст. Тепер їх вирощують як у промислових масштабах так і для власного вживання по всьому світу. Характеризуються дерева нектаринів підвищеною стійкістю до грибкових захворювань, високою морозостійкістю та підвищеним вмістом цукру в плодах, саме від цього пішла і назва. Плоди зберігаються довше ніж персики. Сучасні селекціонери вивели сорти, які вирощують навіть у країнах з суворим, північним кліматом. Стосовно твердження як виник нектарин і досі є багато невідповідностей. Але найпоширенішою побутує думка, що виник він в результаті природної селекції, на персикових деревах все більше з’являлось плодів з гладкою шкіркою. Якщо коротко, то нектарин є складним міжвидовим гібридом абрикоса, персика, мигдалю та сливи.
У дикій природі доросле дерево нектарина у висоту сягає до 7 м, а окультурені види – до 4м. Характеризується широкою, округлою кроною. Листя схоже на персикове. Цвіте ніжно рожевим цвітом, який розпускається ще до появи листя. Під час цвітіння персик і нектарин практично неможливо розрізнити, окрім цього пишна і красива крона може позмагатись за першість навіть із сакурою. Плоди також схожі, єдиною відмінністю буде слизька шкірочка. Стиглі плоди забарвлюються у жовто-червоні, червоно-жовті чи вишневі відтінки. М’якоть легко відділяється від кісточки, тверда, соковита, ароматна насичено жовтого кольору. Період дозрівання плодів складає приблизно 4 місяці. Для повного визрівання їм потрібно багато тепла, тому більш щедрі урожаї отримають садівники з дерев, вирощених на територіях з тривалим літом. Загалом це морозостійка культура, витримує морози до -32 С, але молоді гілки та бруньки не витримують і -2 С. Тому в помірних широтах нектаринові дерева потребують особливого догляду.
Посадка та догляд за деревами нектарина практично не відрізняються від вирощування персика, але все ж відмінності присутні. Далі ми ознайомимось із правилами посадки, правильним доглядом та профілактичними заходами.
Компактні саджанці нектарина за декілька років виростають у красиві дерева, висотою до 4 м з пишною кроною. Рекомендуємо висаджувати саджанці у затишному, добре захищеному від вітрів місці. Плоди такої ж величини як і у персика з високими смаковими якостями.
Висадити нектарин можна навіть у квітнику, де він радуватиме вас своїм цвітом ранньої весни. Плодові саджанці усі без винятку висаджують у відкритий ґрунт як навесні, так і восени. Весняну посадку проводять до початку вегетаційного періоду, з середини квітня, коли мине загроза раптових заморозків, а земля достатньо прогріється. Осінню – з середини вересня, приблизно за місяць до настання перших морозів. Це оптимальні терміни посадки, дотримуючись яких рослина зможе добре вкоренитись. Спочатку підготуйте саджанець до посадки. Помістіть саджанець у відро з водою на ніч, до води можете додати стимулятор росту, що забезпечить краще укорінення рослини на початкових стадіях росту. Посадкові лунки готують заздалегідь, не пізніше ніж за два тижні, розміром 60*80 см. Частину верхнього, родючого ґрунту змішайте з компостом або перегноєм та засипте на дно ями. Відстань між деревами повинна бути приблизно 3 м, так кожна культура матиме достатню кількість сонячного тепла і місця для хорошого росту. Важливо! Не заглиблюйте сильно місце прищепи, воно повинно бути на рівні землі або заглиблене на 3-5 см. Восени не забудьте зробити додаткове укриття на зиму у вигляді товстого шару мульчі з сухої соломи чи торфу.
Зверніть увагу!
У важких ґрунтах культура зовсім не буде рости. Для вирощування найкраще підійдуть суглинисті ґрунти. Слідкуйте за рівнем ґрунтових вод, їх рівень повинен бути не вище 2 м від рівня землі. Висаджуйте з південної сторони саду, де буде велика кількість сонячного проміння.
Ці фрукти вживають у свіжому вигляді. З них варять смачні варення, джеми, консервують на зиму. Можуть тривалий час зберігатись у холодильнику. Також їх сушать, при чому вони не втрачають жодних корисних елементів.
Мульчування пристовбурових кіл значно полегшує догляд. Шар мульчі затримує вологу, затримує ріст бур’янів. В перші кілька років життя вносити додаткове підживлення не потрібно. Рослині вистачить тих, що внесли при посадці. Починаючи з третього року весною і влітку підживлюйте органічними (компостом чи перегноєм) та мінеральними добривами.
Доросле дерево має чашоподібну крону, тому формування такої крони починають в молодому віці. Проводять обрізку лише навесні, до розпуску бруньок. Для профілактики захворювань рекомендуємо обробляти дерева двічі на рік.
Пропонуємо вам відвідати наш каталог товарів та ознайомитись з найбільшим на Західній Україні вибором плодово-ягідних саджанців, декоративних листяних чи квітучих кущів, хвойних рослин та троянд. Усі наші саджанці вирощені у власному садівництві та районовані до будь-яких кліматичних умов. Заходьте та обирайте лише якісний посадковий матеріал для власного саду!