Найкращі сорти лохини

rectangle

У нашому інтернет-магазині представлено великий вибір якісного посадкового матеріалу чорниці садової. Про них ми розкажемо далі, у цій статті. В каталозі товарів ви знайдете ранні, пізні, середньоранні, а також рожеві види.
Блюкроп – пізній сорт американської селекції, виведений майже пів століття тому. Один з найпоширеніших промислових сортів у Західній Європі. Пряморослий кущ, висотою до 2-ох м з гарним темно-зеленим листям. Протягом усього теплого періоду року культура має прекрасний декоративний вигляд. Красиве листя вдало поєднується з квітками та світло-синіми ягодами, які густо вкривають пагони по всій довжині. Цей сорт легко розпізнаєте за характерною ледь сплюснутою формою. Кущі доволі морозостійкі, не бояться морозів та снігів. Ягоди поспівають в липні-серпні, не тріскаються, добре транспортуються на далекі відстані. Не втрачають смакових якостей при заморожуванні. При правильному догляді з одного дорослого куща збирають 6-9 кг смачних ягід.
Норд Блю – один з найнижчих сортів лохини. Вирізняється з-поміж інших високою морозостійкістю. Цей гібрид виник в результаті роботи американських селекціонерів шляхом схрещення різноманітних видів чорниці. В висоту кущі сягають лише до 100 см і широко використовуються не тільки для збору ягід, а для декорування присадибної ділянки. Ягодам притаманне характерне темно-синє забарвлення і легкий кислуватий післясмак. Висока урожайність – 3,5 кг. Вирізняється коротким періодом вегетації. Витримує морози до -40 °C.
Патріот – високоврожайний сорт з ранніми термінами дозрівання. Високорослий чагарник не потребує особливої уваги або агротехніки, характеризується високою стійкістю до будь-яких хвороб та шкідників. Під час дозрівання зелені плоди набувають червоного кольору і лише при повному достиганні стають насичено-синіми. Достигають в середині липня. Ягоди великі з щільною, соковитою м’якоттю зеленого забарвлення. Стабільне плодоношення починається через три роки після висадки культури на постійне місце. Сорт пристосований для механічного і ручного збору урожаїв.
Пінк Лимонад – унікальний, наймолодший вид, виведений у 2009 році. Це складний гібрид, продукт селекції кількох високорослих видів. Ягоди кисло-солодкі з характерним червонувато-рожевим забарвленням та восковим нальотом, які достигають в липні-серпні. Урожайність – до 4 кг. Самоплідний вид, використовується також як запилювач для інших сортів. При перехресному запиленні якість ягід значно підвищується. Культура вирізняється підвищеною декоративністю і стане справжньою окрасою будь-якої ділянки. Весною кущі вкриваються біло-рожевими квітками, влітку – яскравими, червоними плодами, восени – листя набуває усіх кольорів осені: від жовтого до світло-оранжевого. Ягоди підходять для заморожування, термічної обробки та вживання у свіжому вигляді.

Розмноження лохини
Існує два основних способи розмноження садової чорниці: вегетативний спосіб та насінням.
Насіння збирають з перезрілих плодів і одразу ж висаджують для пророщення чи просто підсушують і зберігають у сухому, теплому місці. Висівають насіння у невеликі горщики з добре зволоженим торфом та ставлять на сонце. З появою перших листочків рослинки пересаджують у теплиці. Влітку вносять мінеральні добрива та підтримують весь час вологу землю. Взимку ґрунт мульчують і накривають кущики. Весною вже пересаджують на постійне місце росту або у контейнери.
Вегетативно розмножують відводами або живицями. Задерев’янілі живиці заготовлюють з грудня до березня. Напівздерев’янілі – з червня-липня. Живиці висаджують в теплицях, постійно підтримуючи стабільну вологість ґрунту. Також восени мульчують землю і накривають молоді паростки. Весною ж висаджують на нове місце або у горщики. Розмноження відводами найчастіше зустрічається в саду. Бокові пагони притискають до землі і прикопують. Через кілька сезонів при основі утворяться корені. Таку гілку відділяють від основного куща і пересаджують.