Методи боротьби зі шкідниками у саду

rectangle

Всі ми надаємо перевагу домашнім та екологічним овочам та фруктам. Такі фрукти дуже корисні та неймовірно смачні, тому що вони вирощені з любов'ю, власними руками. Отже, для отримання здорового та щедрого врожаю слід вчасно захистити свої рослини від хвороб та шкідників. Зараз багато садівників обирають екологічні та безпечні способи боротьби зі садовими шкідниками.

Весняна обробка дерев

Отож, з приходом довгоочікуваної весни, у садівників починаються сезонні роботи у саду. Оживає не тільки Ваш сад, але й різноманітні комашки та збудники захворювань. Тому в першу чергу, до початку цвітіння, Ви маєте провести весняне обприскування саджанців. Пам'ятайте! Що перше обприскування проводять при температурі повітря +4 °С. Ми рекомендуємо використовувати для цього 3 % “бордоську суміш” — це суміш гашеного вапна та мідного купоросу.

Після того, як з'явилися бруньки потрібно провести друге обприскування. Для цього потрібно взяти 1 % “бордоську суміш” або можна спробувати більш сучасні препарати. Наступне обприскування слід провести під час розквітання бутонів. Деколи проводять ще одне обприскування на початку літа, для повторного винищення кліща та попелиці.

Захист від комах-шкідників

Ґрунт під стовбурами дерев слід вкривати на зиму плівкою та присипати землею для того, щоб шкідники, які мешкають у ґрунті не змогли вибратися з цього укриття навесні. Прибрати таке укриття можете тоді, коли деревця почнуть цвісти. Якщо ж все-таки в корі плодових дерев поселилися комахи, тоді обов'язково побіліть стовбури. Радує й те, що у багатьох шкідливих комах у природі існують і вороги. Для того, щоб вони винищували шкідників, неодмінно посадіть у своєму саду ліщину або калину — чудовий корм для корисних комах.

Також не забуваємо й про птахів, які беруть особливу участь у знищення різноманітних комах. Не завадить і механічна обробка – павутиння та гусениці потрібно часто видаляти з усіх гілочок, куди тільки можете дотягнутись. Зібраних шкідників слід спалити, як і обрізані та хворі гілочки. Крім того, потрібно скосити уражені деревом бур’яни, в яких також можуть знаходитися безліч шкідників.

Осіння обробка дерев

Обприскування саду восени — це чудовий запобіжний засіб від різноманітних хвороб та комах-шкідників плодових дерев та ягідних кущів. Обприскування дерев та кущів восени зміцнить захист вашого саду від нападу комах навесні та сприятиме врожайності плодових дерев та ягідних кущів.

Боротьба з попелицею

Найбільш небезпечними шкідниками плодових садів та ягідних чагарників садівники називають попелицю. Вона є різних видів, наприклад, зелена попелиця — любить плодові деревця та кущі. Чорна попелиця зустрічається часто на трояндах. Ця комаха висмоктує сік з листочків та водночас виділяє отруйну речовину, яка сильно пошкоджує листочки, вони скручуються та відмирають, а пагони припиняють ріст. Найгіршу шкоду попелиця наносить молодим рослинам, вона надзвичайно швидко та постійно розмножується. Тому садівники в прямому сенсі “воюють” з цими шкідниками.

Народні способи знищення попелиці

Серед таких методів, дуже популярний та доступний усім — обприскування мильним розчином. Спочатку слід змити попелицю струменем чистої води. Тоді натерти 300 г господарського мила, 10 л води підігріти та розчинити у ній мило. Можна замінити господарське мило на дьогтьове, але його буде потрібно 100 г. Також багато садівників використовують попіл: 300 г на 10 л води та прокип'ятити протягом 30 хв. Ще один дієвий спосіб настої з цибулі та часнику, полину, хвої та ромашки. Наприклад, хвою сосни (1 кг) настоювати один тиждень в 4 л води, обприскувати кущі та дерева в пропорції 1:1. Можна 200 г подрібненого часнику замочити в 1 л води. Закрити щільно кришкою посуду та залишити на 5 діб. Використовувати такий розчин в пропорції 25 мл:10 л води.

Багато птахів полюбляють самі та годують попелицею своє потомство: горобчики, синички, коноплянки та багато інших. Тому слід розмістити на деревах годівнички для птахів. Візьміть до уваги ці прості, народні способи та будьте впевнені, що ніякі шкідники не завадять рясному врожаю плодового саду.