Малина Зюгана. Особливості сорту

rectangle

Малина – один з найпопулярніших ягідних кущів у наших садах. Смак цих ягід знайомий нам з дитинства. Щороку селекціонери виводять нові сорти. Серед усього різноманіття сортів кожен обирає для себе найкращий варіант. В природі малину можна зустріти у лісах. Але уже протягом багатьох століть малина є улюбленицею усіх садівників. Вирощуючи на своїй ділянці малину, ви завжди будете мати під рукою смачні і корисні ягоди.
Існує думка, що ремонтантні сорти малини не вирізняються з-поміж інших, але малина Зюгана все ж має певні відмінності смаку. Вона вважається однією з найпродуктивніших серед усіх гібридних сортів. У 90-х роках минулого століття швейцарські селекціонери вивели цей вид. За такий короткий час ця малина стала лідером, на сьогодні, мабуть, навіть садівник-початківець знає про неї.
Це ремонтантний, високоврожайний та невибагливий у вирощуванні сорт. Потужна, добре розвинена коренева система дозволяє вирощувати її у будь-яких ґрунтах і кліматі. Прямостоячі пагони не мають шипів, що полегшує збір ягід. З дорослого куща за сезон збирають до 9-10 кг ягід. Ягоди мають видовжену форму, червоного кольору з характерним малиновим відтінком. Підходять для вживання у свіжому виді, заморожування, приготування джемів, варення, соків та заготовок на зиму.
Висота куща сягає до 1,9 м, а в напівтіні може і вище 2-ох. Листя велике, темно-зеленого забарвлення. Попри таку висоту пагонів їх не потрібно підв’язувати, як інші. Але для надання естетичного виду малиннику, використовують спеціальні шпалери. Малина Зюгана володіє високою стійкістю до захворювань, що робить її такою бажаною культурою і значно полегшує догляд за кущами. Кущі в міру розлогі, в діаметрі можуть розростатись до 1 м. як уже зазначалось вище, це ремонтантний сорт, тобто плодоносить двічі за сезон. Перший урожай з’являється на торішніх пагонах, але не поспішайте обрізати однорічні, вони теж плодоносять, але пізніше. Малина має високу морозостійкість, не боїться різких перепадів температур.
Сьогодні малину Зюгана вирощують не лише для власних потреб, а й на продаж. Ягоди не втрачають своїх корисних властивостей під час термічної обробки, придатні для заморожування.
Для отримання щорічних стабільних урожаїв малини недостатньо просто обрати сорт і прочитати його недоліки та переваги. Потрібно ще й знати як правильно посадити та доглядати за культурою. Про посадку та догляд можете прочитати у наших статтях: «Малина тонкощі вирощування», «Малина. Корисні властивості».
Важливо обирати хороший, якісний посадковий матеріал. При покупці зверніть увагу на корені рослини. Вони повинні мати велику кількість розгалужень і не мати ознак будь-яких заражень грибковими хворобами. Пропонуємо вам ознайомитись з великим вибором саджанців малини у нашому інтернет-магазині Biogardis. Наші менеджери завжди готові надати вам усю інформацію по телефону.