Лохина. Вітамінний бум на ділянці

rectangle

Лохина або чорниця високоросла — це листопадний чагарник, плоди якого перевищують хімічний склад чорної смородини. Білки, жири і вуглеводи, які містяться в ягодах впливають на людський організм в цілому та покращують роботу багатьох органів. Лохина допомагає у боротьбі з різноманітними хворобами, зокрема з хворобами шлунково-кишкового тракту, серця, судин та центральної нервової системи. Це надзвичайно корисна культура, чудова вітамінна “бомба”, корисні не тільки плоди, але й листочки та пагони рослини. Використовують їх в лікувальних цілях. До складу входять вітаміни: А, С, РР, В1, В2, К, залізо, кальцій, магній, яблучна, лимонна кислоти, клітчатка, пектини, антиоксиданти та інші речовини. Перелік можна продовжувати ще досить довго, але навіть з уже названих ми розуміємо, що лохину по праву називають корисною та лікувальною ягодою. Плоди лохини широко застосовують і в кулінарії, готуючи чудові та смачні десерти, вина. Вони чудово підходять для сушки, заморозки, варення, соку. Мабуть, вам відомий цей факт, що всі плоди фіолетового забарвлення містять антоціани, що пригнічують ріст ракових клітин.
Регулярно вживаючи стиглі ягоди лохини ви беззаперечно покращуєте зір, нормалізуєте травлення, зміцнюєте імунітет, знижуєте рівень холестерину в крові, виводите усі токсичні речовини з організму, укріплюєте стінки кровоносних судин.
Рекомендуємо вживати в свіжому вигляді, адже так всі властивості чорниці максимально зберігаються.

Правила посадки
Зараз ринок України насичений різними сортами лохини. Вам потрібно вибрати сорт, який найбільше підходить та обов'язково посадити цю чудо-ягоду на своїй садовій ділянці. Пропонуємо придбати лохину у нашому інтернет-магазині, в нас великий вибір сортів. Висаджуйте поряд 2-3 кущі різних видів для кращого перехресного запилення. Так збільшиться урожайність та зменшиться термін достигання. Також варто зазначити, що без запилення комахами, плоди будуть дрібнішими, матимуть товщу шкірочку. Поруч висадіть кілька рослин-медоносів, щоб привабити комах.
Посадку проводять на сонячних, добре освітлених ділянках, надійно захищених від холодних, наскрізних вітрів. Ці ніжні, тендітні рослини зовсім не люблять холодів, тому щоб вони рясно плодоносили, уважно поставтесь до посадки і вирощування. Як уже зазначалось лохина добре росте і плодоносить тільки у кислих ґрунтах, не забувайте про це, інакше рослина просто загине.
Коли ґрунт на ділянці зовсім не підходить для вирощування, тоді перед посадкою проведіть підготовчі роботи. Рекомендована кислотність землі – від 3,5 до 4,8 одиниць. Ґрунтосуміш готують з: торфу, піску, тирси, хвої чи опалого листя та деревної кори, додають ще невелику кількість сірки. Підвищити кислотність допомагає лимонна або яблучна кислота. Періодично підкислюйте ґрунт під рослиною, зробити це можна поливши кущі водою, настояною на щавлі чи ревені з лимонним соком.
Ями копають на відстані 1-1,5 м, розміром 60*40*50 см. Дно обов’язково встеляють шаром прілого листя та засипають невеликою кількістю підготовленої ґрунтосуміші. Поміщають саджанець у лунку, щільно присипають землею і мульчують ґрунт навколо, товстим шаром 5-8 см.
Сьогодні, відомо більш як 100 видів садової чорниці високорослої. Всі вони вирізняються між собою: розміром і формою ягід, термінами достигання, урожайністю і розмірами кущів.
Таке широке різноманіття дозволяє обрати: низькорослі чи високорослі, розкидисті чи компактні кущі, з ранніми чи пізніми термінами достигання.