Квітуча гліцинія в саду

rectangle

В народі гліцинія відома під назвою вістерія. З грецької «Glicinia» перекладається як «солодкий». Належить гліцинія до родини Бобових і поширена в країнах з субтропічним кліматом. Під час цвітіння квіти гліцинії привертають до себе увагу перехожих, зачаровуючи своїм ніжним ароматом та невимовною красою і формою суцвіть. Назву «вістерія» рослина отримала від професора К. Вістара. Загалом на сьогодні відомо 9 видів гліцинії, але у культурі вирощують лише гліцинію китайську і гліцинію японську.

У дикій природі гліцинія може сягати 15-18 м заввишки і зустрічається в теплих регіонах. Але завдяки сучасним селекціонерам гліцинію можна вирощувати і в помірних широтах, на території України. Квіти гліцинії розпускаються в середині весни і цвітуть аж до кінця літа. Красиві спадаючі китиці білого або фіолетового кольору причаровують з першого погляду.

Окультурені види гліцинії використовують у ландшафтному дизайні саду. Можна виростити гліцинію у формі дерева чи ліани, яка буде обплітати альтанку чи стіну будинку. Давайте ж визначимо як же ж виростити у себе вдома цю прекрасну рослину. Для початку потрібно обрати якісний посадковий матеріал. Перед покупкою уточніть де саме вирощена гліцинія? Адже щоб рослина добре прийнялась і радувала вас своїм цвітінням, саджанець повинен бути адаптованим до нашого клімату. На садових форумах можна часто зустріти питання «чому не цвіте гліцинія в саду?», «чому змерзла гліцинія в саду?». Відповідь на ці питання дуже проста: саджанці були вирощені у субтропічному кліматі і не районовані на погоду у помірних широтах. Тому такі рослини найчастіше підмерзають у наших широтах і практично не цвітуть. Як же правильно посадити гліцинію і доглядати за нею, я розповім далі у цій статті.

Декілька правил, яких обов’язково потрібно дотримуватись при посадці:

1.  Найкраще висаджувати молоді рослини весною, але переконайтесь, що минула загроза повторних заморозків;

2.  До слабокислого чи нейтрального ґрунту радимо додати крейду і двічі на рік підживлювати мінеральними добривами. В кислі чи важкі ґрунти додайте пісок і перегній, а на дно покладіть шар дренажу;

3.  Гліцинія полюбляє добре освітлені місця, тому обирайте сонячну ділянку для посадки, але добре захищену від вітрів;

4.  Для посадки гліцинії немає сталих розмірів посадкових ям. Їх копають у два-три рази більшими від розмірів коріння. Кореневу шийку в жодному разі не потрібно заглиблювати. Відстань між саджанцями також залежить від виду і сорту, але дотримуйтесь не менше 1-1,5 м;

5.  Догляд зводиться до регулярного поливу та підживлення мінеральними добривами;

6.  Гліцинію на відміну від решти кущів не потрібно обрізати при посадці, у перші два роки обрізають лише підмерзлі пагони весною.

Цікавий факт! Гліцинію можна вирощувати в формі штамби. Для цього потрібно обрізаючи пагони залишати один основний стовбур. Вздовж стовбура обрізають усі гілочки, залишивши на верхівці кілька квітучих пагінчиків.

7.  В перші роки молоді насадження гліциній обов’язково вкривають. На корені можна нагорнути додатковий шар ґрунту, а верхівку закрити агроволокном. Дорослим ж деревам можна лише підгортати корені.

І так, давайте підсумуємо. Гліцинія – багаторічна ліана, що впродовж десятиліть прикрашатиме ваш сад. Як і усі ліани, гліцинія прикрашає арки, стіни будинку, альтанки та ін. Цвіте рослина надзвичайно красиво, численні суцвіття рясно вкривають пагони. За допомогою обрізки рослині можна надати бажаної форми: штамби, дерева чи ліани. В перші роки рослина росте досить повільно, але згодом пришвидшується. 

Дотримуючись цих нескладних правил гліцинія цвістиме довго і пишно, радуючи вас і ваших гостей.