Краса та грація штамбових троянд

rectangle

Троянду протягом багатьох століть відносять до найкрасивіших квітів, її оспівують в піснях, змальовують на картинах та описують у віршах. Любуватися цими квітами можна безкінечно: лагідні бутони, витончені атласні пелюсточки, незабутній аромат. Схоже на те, що в цих різнобарвних кольорах та ароматах досконалі навіть шипи.

А зараз поговоримо про штамбові троянди, вони мають неймовірний вигляд та зачаровують погляд. Слово “штамб” у перекладі з німецької означає “стовбур”. Ось чому такі троянди не можна назвати кущами, вони подібні на низькі дерева. Ці граціозні дерева створили селекціонери, вдало прищепивши звичайну троянду на стовбур. Цікаво, що на один штамб можна прищепити декілька різних сортів.

Посадка та догляд

Під час посадки штамбовим трояндам потрібно приділити трішки більше уваги, ніж кущовим. Для початку слід обрати правильне місце на ділянці чи у саду. Не забувайте, що ці квіти надають перевагу сонячним та захищеним від вітрів місцям. Найкраще висаджувати ці рослини в кінці квітня або у середині травня, але й можливо протягом усього літа, тому що вони продаються у горшках.

Правила посадки:

 • яма для посадки повинна буди більшою за розмір коріння;
 • обов'язково забити в яму кілок, висотою штамба;
 • землю навколо штамба замульчувати тирсою;
 • поливати деревце тільки теплою водою;
 • час від часу рихлити ґрунт, але тільки поверхнево;
 • вчасно проводити обрізку, вона буде сприяти рясному цвітінню, формуванню крони та здоровому росту рослини;
 • підживлювати добривами з високим вмістом азоту.

Обрізка штамбових троянд

Головна ціль обрізки будь-яких дерев, квітів чи кущів - це формування красивої крони та запорука рясного цвітіння або врожаю. Найкраще проводити обрізку навесні, до початку сокоруху. Отже, якщо на штамб привиті сорти троянд: чайно-гібридні, флорібунда чи бордюрні, тоді при обрізці обов'язково залишайте 5-6 нирок. А якщо привиті сорти плетистої групи, тоді потрібно видаляти тільки відцвілі торішні пагінці, а молоді тільки дещо вкоротити. Якщо торішніх пагонів мало на штамбі, то їх не слід видаляти, а тільки вкоротити на них бічні гілочки. Головне! Обрізку проводити тільки гострим секатором та на 0,5 см вище нирок. Якщо пагони дуже товсті, тоді використайте пилку, але всі зрізи змастіть садовим варом. Штамбовим трояндам дуже важливо, щоб крона була не надто густа, тому слабкі та пагони, які загущують крону потрібно видаляти.

Переваги штамбових троянд

Неперевершена краса та грація штамбових троянд, зробила їх надзвичайно популярними не тільки у ландшафтному дизайні. Зараз кожен садівник бажає придбати та посадити на своїй ділянці це прекрасне деревце. Цей вид троянд не вимагає якогось особливого догляду, головне це вчасно робити обрізку та слідкувати за вологою. До переваг таких троянд сміло можна віднести:

 • раннє цвітіння, вони зацвітають на декілька тижнів швидше ніж кущові;
 • мають дуже високий імунітет до захворювань та шкідників;
 • високу морозостійкість;
 • прості у посадці та догляді;
 • фантастичний декоративний вигляд.

Штамбові троянди прекрасно ростуть та зимують по всій території України. Їх широко використовують для зимових садів, висаджують у горшки та прикрашають лоджії, балкони. Вони чудово дивлять в поєднанні з іншими декоративними рослинами, кущовими трояндами.

Підготовка до зимового періоду

Незважаючи на високу морозостійкість, молоді штамбові троянди все ж таки рекомендують прикривати на зиму. Підготовляючи деревце до зими потрібно в першу чергу видалити все листя та відцвівші квіти, а також обрізати пошкоджені чи хворі гілочки. За пару днів до укриття троянд слід їх полити, таку процедуру потрібно проводити у листопада, коли температура сягає не нище 5-7 °С. Самий штамб потрібно захистити агроволокном від сильних морозів та холодних вітрів. Також можна штамб пригнути до землі, але робити це потрібно дуже акуратно, щоб його не пошкодити. Коріння утеплити гіркою землі, листям чи соломою.

Знаючи ці правила та переваги штамбових троянд Ви сміло можете висаджувати ці красуні на своїй ділянці. Приділивши їм небагато часу та уваги, на заміну Ви отримаєте казкові та ароматні деревця, які багато років будуть не тільки прикрашати сад, але й милувати своєю неповторною красою.