Корисні властивості грецьких горіхів

rectangle

Грецький горіх (лат. Juglans regia) – відноситься до родини Горіхові, його ще називають царським або волоським горіхом. Це велике дерево, яке досягає 25 м у висоту, в діаметрі стовбур дерева іноді сягає до 3- ох метрів. Це дерево має кору сірого кольору, гілля з великими листочками створюють величезну крону. Дерево довголітнє. З деревини горіхів виготовляють дорогі дизайнерські меблі, адже вона надзвичайно цінна.

Посадка та догляд

Висаджувати саджанці грецького горіха можна весною, або восени, до настання морозів. Волоський горіх не відноситься до вибагливих рослин, він чудово буде рости у будь-якому ґрунті. Якщо ґрунт глинистий, то його можна покращити, додати до нього торф та компост. Місце для висадки горіха повинно бути обов'язково сонячним, оскільки ці саджанці світлолюбиві, тому в тіні молоді деревця просто загинуть. Розмір посадкової ями залежить від типу ґрунту. Якщо ґрунт родючий, то посадкову яму копають глибиною та діаметром 60 * 60 см, якщо ґрунт менш родючий, то посадкова яма повинна бути – 1*1 м.

Обрізка

Весною, в другій половині березня, потрібно проводити санітарну та формуючу обрізку горіхів. Зверніть увагу в цей період на температуру повітря, вона має бути +4+5C. У травні або на початку літа приходить час вносити добрива. Дорослому дереву потрібно біля 6 кг аміачної селітри в рік. Саджанці горіха люблять вологу, з огляду на те, потрібно весною й протягом літа поливати рослини 2-3 рази в тиждень, особливо під час посухи.

Збір врожаю

Осінь — час збору врожаю грецьких горіхів. Залежно від сорту, горіхи дозрівають з кінця серпня й до жовтня. Грецький горіх — це світлолюбива, швидкоросла, теплолюбива рослина, яка цвіте у квітні-травні. Плоди цього дерева достигають у вересні місяці. Збирають плоди горіха вручну, струшують їх з гілок. Горішки потрібно збирати швидко, вони не мають лежати на сирій землі більш як три дні. Потім їх очищають та сушать, вологість висушених плодів має бути не більше 12%. Самі ядра плодів, які вже очищені від верхньої оболонки, потрібно зберігати в темному приміщенні при температурі +4...+7C та вологості повітря 70%.

Користь

Ядра грецького горіха — це надзвичайно корисний подарунок від природи людині, який обов'язково додайте у свій щоденний раціон. У ядрах горіхів присутня величезна кількість білка, клітковини, корисних жирів, антиоксидантів, вітамінів та мінералів. Лікарі рекомендують вживати цей продукт щоденно (4-5 ядра щоденно). Антиоксиданти, які містяться у ядрах горіхів, захищають організм від впливу вільних радикалів та мають протизапальні властивості. Їх рекомендують вживати при проблемах із серцем, судинами, при високому рівні холестерину. Вчені довели, що вживання 1/4 склянки грецьких горіхів допомагає поліпшити роботу головного мозку. Завдяки жирно-кислотному складу цих ядер, вони чудово впливають на метаболічний процес людей, які хворіють 2-м типом цукрового діабету (покращують вироблення інсуліну та знижують рівень цукру в крові).

Застосування

Плоди грецьких горіхів використовують не тільки ядра, а й перегородки та листя у народній медицині та кулінарії. Надзвичайно корисно їх приймати з медом по столовій ложці перед їжею після важкого протікання захворювання. Для цього потрібно очистити грецькі горіхи від шкарлупи, подробити їх та змішати у рівних частинах із медом. А от листя у народній медицині використовують при зубних болях, вугровій висипці, ангінах, стоматитах..... Отже, ці саджанці насправді надзвичайно цінні та корисні, тому варто внести їхні плоди у свій харчовий раціон.

В цій статті, ми проаналізуємо також і шкоду цього продукту. Шкода полягає в тому, що при надмірному вживанні цих плодів можуть подразнювати мигдалини, з'являтися висип в роті. Величезний вміст білка також може спричинити алергічні реакції, діатез, тому їсти ці плоди потрібно обережно у невеликих порціях. У медицині часто застовують горіхове масло при лікуванні отиту та кон'юнктивіту, також це масло швидко загоює виразки.

Зараз Україна займає 2-ге місце у світі по експорту грецьких горіхів. Країни-імпортери українських грецьких горіхів це Туреччина, Румунія, Болгарія, Франція та інші. Тому за сезон можна заробити на горіхах непогані кошти.