Кімнатні лимони та мандарини

rectangle

Лимон та мандарин - це надзвичайно популярні рослини, які безліч людей вирощують в кімнатних умовах. Листя має декоративний вигляд та дуже приємний аромат. Вони ростуть досить швидко та дають реальні плоди. Висота лимонів сягає від 120-ти до 180-ти см в кімнатних умовах. Ці деревця мають дуже красиву та розлогу крону, листя світло-зеленого окрасу, видовженої форми з сильним, приємним запахом. Такі сорти лимонів, як Мейєра, Пандероза та Новогрузинський, добре себе зарекомендували високим плодоношенням й дуже соковитими та смачними плодами. Це дуже компактні деревця, які прикрасять ваш дім й порадують вас смачними та корисними плодами.

Лимон — це багаторічне та вічнозелене деревце, цвіте декілька разів у році. Догляд за кімнатними цитрусовими рослинами не є надто важкий. Ці рослини люблять тепло, багато кисню, регулярний полив, щоденне кроплення водою. Отже, для посадки краще використовувати керамічний горщик, а коли рослина підросте, то її пересаджують у дерев'яний. Ґрунт має бути пухким, а також водо- та повітропроникним. Його потрібно підібрати із рівних частин торфу, піску, листової та дернової землі, перегною. Для дренажу можете використати биту цеглу або шкарлупу горіхів. При посадці, зверніть увагу, що коренева шийка має бути над землею. Після посадки рясно полийте рослину.

Цвітуть лимони дуже красиво, мають великі за розміром квіти. Плоди лимона дозрівають протягом тривалого часу. Процес дозрівання може зайняти до 9-ти місяців. В цей час потрібно рослину регулярно та рясно поливати водою кімнатної температури, а також забезпечити достатнє освітлення. Для хорошого плодоношення лимону потрібна пишна та добре сформована крона. Для цього потрібно зробити обрізку, яку проводять в лютому-березні. Формують крону рослини протягом перших трьох років.

Плоди лимонів багаті на вітаміни С, Р, А, В, D які володіють протизапальними, антитоксичними, антисклеротичними властивостями та підвищують імунітет. Тому ці плоди рекомендують вживати в якості дієтично-лікувального засобу для підвищення захисних функцій організму, при лікуванні запальних захворювань та для профілактики атеросклерозу. Ці плоди відносяться до великої групи антиоксидантів — це речовини, які подовжують молодість та запобігають розвитку серцево-судинних захворювань.

Мандарин — це красива та ароматна кімнатна рослина, являє собою невелике деревце або чагарник. З усіх цитрусових рослин мандаринові найбільш морозостійкі та врожайні. Вони починають плодоносити вже на другий рік після посадки. Мандаринове дерево може одночасно цвісти та плодоносити. Його квіти трошки менші ніж лимонні, але мають сильніший запах. Вирощувати мандарини в кімнатах потрібно при температурі +16...+18°C, це чудова температура для того, щоб деревце добре росло та цвіло. Починаючи з весни й аж до осені мандаринове деревце потрібно поливати часто та рясно, але обов'язково теплою відстояною або дощовою водичкою. Головне те, що земля не має сильно підсихати, але й не повинна бути надто вологою. Зимою не потрібно допускати надлишку води, бо це може призвести до підгнивання корінчиків деревця й скидання рослиною листочків. Якщо мандаринове деревце знаходиться в теплій кімнаті, то зимою її обов'язково потрібно підливати частіше, ніж влітку.

Плоди мандаринового деревця – це надзвичайно чудовий та корисний дієтичний продукт, який широко застосовують також у медицині. До їхнього складу входить цукор, органічна кислота, білок, жири, клітковина, каротин, мінеральна соль, винятково багато калію, завдяки чому ці плоди надзвичайно корисні для людей з кардіологічними захворюваннями. В лікувальних цілях застосовують також свіжу м'якоть та свіжо-вичавлений сік мандаринок. Їхня шкірочка вміщає величезну частку ефірної олії. Настоянки та відвари зі шкірочок мандаринів використовують при кашлі. Часто плоди мандаринового деревця використовують при нудоті та для покращення травлення. Також застосовують сік плодів, він чудово справляється з різними грибковими хворобами шкіряного покриву. Плоди мандаринового деревця також містять фітонциди, тому обов'язково вживайте їх при ГРВІ та застудних хворобах.

Шкідники кімнатних цитрусових

Якщо цитрусове дерево змінило колір та форму листочків, вони стали бліді та прив'ялі, то йому мало освітлення. Прив'ялі листочки, навіть при правильному забарвленні, вказують на недостатню кількість вологи. Рослина у такому стані не зможе зацвісти, тому їй потрібен реабілітаційний період для відновлення сил. Якщо краї листочків потемніли, то рослині бракує калію, а коли на поверхні листочків проявляються бліді прожилки — заліза. В такому випадку просто потрібно підлікувати рослину добривами, які містять залізо та інші мікроелементи. На рахунок шкідників, то цитрусові можуть вражатися павутинним кліщем або тлею. В такому випадку просто обприскайте рослини спеціальними засобами від цих шкідників. Інколи рослина страждає від кореневого гниття, тому час від часу (2-3 рази в рік) потрібно пересаджувати цитрусові та слідкувати за тим, щоб не було застою води.

Найкращі сорти

Наш інтернет-магазин Biogardis надає вам можливість придбати найкращі сорти кімнатних цитрусових рослин. Якщо вас зацікавили лимони, то обирайте сорти Мейєра, Новогрузинський або Пандероза. Якщо хочете бачити у себе в кімнаті мандаринове деревце, тоді — Кінкан, Уншіу або Італійський (Кумкват).