Кілька рецептів як заморозити полуницю на зиму

rectangle

Влітку приходить пора свіженької соковитої полуниці, але полуницею ласувати ми можемо лише пару тижнів, а хочеться її і взимку. Ми підготували спеціально для вас хитрощі як можна заморозити ягоди полуниці і зберегти їх цілими і соковитими протягом року.

Якщо у вас є холодильник з морозильною камерою, тоді не виникне ніяких проблем зі збереженням смачних ягід. Для того щоб заморозити правильно ягоди полуниці, і щоб при розморожуванні ягоди не втрачали цілісності і соковитості, а не перетворювались на несмачний кисіль, дотримуйтесь досить нескладних порад, які описані нижче.

Правильно заморожені ягоди полуниці можна вживати одразу після розмороження, додавати у коктейлі, випічку чи готувати компоти та морси.

Вибір ягід для заморожування

Перед тим як приступити до замороження полуниці на довгий термін потрібно правильно обрати ягоди. Полуницю беруть стиглу, в жодному разі не беріть перестиглі ягоди чи недостиглі, тверді чи пошкоджені. Радимо вибирати полуницю у суху і жарку погоду, тоді ягоди мають більше соку і смачніші. Найкраще беріть дрібні ягідки, вони добре проморожуються.

Підготовка посуду

Найчастіше використовують пластиковий посуд або поліетиленові пакети, але пакети мають здатність рватись, тому з ними потрібно обережно поводитись. Посуд повинен бути сухим і без запахів, інакше ягоди після розмороження будуть мати запах, який був у контейнері.

Існує певна думка, що перед замороженням полуницю не потрібно мити, бо ягоди втрачають свій смак. Але ми вважаємо, що будь-які ягоди при заморожуванні потрібно мити, адже це питання власної гігієни. Основним правилом буде швидкість миття ягід, чим швидше ви їх промиєте, тим менше води наберуть ягоди. Мийте ягоди малими кількостями, можна під проточною водою. ягоди можна розстелити рушник, щоб вони висохли.

Отже, посуд підготували і полуницю помили, можна переходити до наступного етапу. Є кілька способів і зараз ми їх і розглянемо.

Спосіб №1

Розстеліть поліетиленовий пакет у широкій мисці і викладіть один шар полуниць. Разом із мискою помістіть ягоди у морозильну камеру на кілька годин, щоб полуниця встигла замерзнути. Потім витягніть миску з камери і зніміть пакет з ягодами, як полуниця уже буде запакованою. Такі пакети складаємо у морозилку і можемо зберігати протягом тривалого часу. Такий спосіб є досить зручним, оскільки пакети є порційними і не потрібно щоразу розморожувати усі ягоди, і до того ж ягоди не злипаються.

Спосіб №2

Цей спосіб сподобається усім ласунам, адже тут ми розповімо як заморозити полуницю з цукром. Для цього вам знадобиться ягоди полуниці і цукрова пудра на кожен 1 кг полуниці використовуйте 200 гр цукрової пудри. Як і в попередньому способі після промивання ягід розкладіть їх, щоб просушити. Далі візьміть харчову плівку і розстеліть її на дощечці та розкладіть полуницю одним шаром. Помістіть дошку в морозилку на пару годин. Потім візьміть пластикові контейнери і викладайте туди ягоди, шар ягід пересипайте цукровою пудрою і знову викладайте шар полуниць. Заповнені контейнери помістіть у морозильну камеру.