Ялина колюча — дерево затишку

rectangle

Ялина колюча — класика серед хвойних рослин. Вона є незамінним атрибутом на новорічні свята. Ялина завжди асоціюється з новорічною казкою та затишним будинком. Мабуть, саме з цієї причини багато садівників хочуть виростити на своїй ділянці це прекрасне дерево. На присадибних ділянках хвойні дерева є одними з найпоширеніших рослин. Вони відрізняються особливою декоративністю і швидким ростом. Пишна, вічнозелена красуня буде радувати Вас своїм виглядом протягом цілого року, і навіть взимку. Для любителів оригінальних ландшафтних дизайнів ялина колюча стане ідеальним рішенням. Серед безлічі сортів можете обрати саме той сорт, що вам підходить найбільше.

Ялина колюча — вічнозелене, хвойне дерево родини соснових, родом з Скелястих гір Північної Америки. У природі ялину можна зустріти у кожному лісі. Ця лісова красуня здатна вирости до 50-ти метрів в висоту і прожити 600 років. Класична ялина має конусоподібну крону з дрібними колючими голками сизо-блакитного кольору, пагони якої густо вкривають дрібні шишечки циліндричної форми, схожі на новорічні іграшки.

Ялина має кілька природніх форм, що відрізняються формою крони, висотою і кольором хвої. Хвоя ялини може бути зеленою, сизо-блакитною, сріблястою. Найпопулярнішою і досі залишається пірамідальна крона дерева з сизо-блакитними голками. А для любителів різноманітних садових експериментів в асортименті нашого інтернет-магазину є округлі, плоско-округлі форми зеленої красуні.

Безумовно ялина колюча буде виглядати ефектно у центрі вашого саду, в якості новорічного дерева. Її також можна поєднувати в посадках з іншими хвойними і листяними рослинами. З ялини колючої виходять прекрасні, пухнасті і вічнозелені огорожі, що захищають від пилу і сторонніх поглядів. Ялини з плакучою формою крони ефектно дивитимуться в парадній зоні саду. Низькорослі ялини послужать відмінним матеріалом для штамбових форм.

Низькорослі сорти ялини колючої, висаджені у горщики, можна використовувати для декорації альпійських гірок або взимку використовувати в якості новорічного дерева під час свята. Блакитна ялина — мрія багатьох, яка обов'язково повинна збутися на Вашій садовій ділянці! Це прекрасне дерево, мабуть, ніколи не вийде з моди, воно має безліч переваг: протягом усього року зберігає свої декоративні якості, невибагливість у вирощуванні, стійкість до хвороб і шкідників, тривалий термін життя!

Коли ви помічаєте, що хвоя починає жовтіти і осипатися, у вас зразу виникає думка про хворобу дерева, але часто така проблема може виникнути в результаті неправильного вирощування дерева. Здебільшого більшість проблем пов'язано з неправильною агротехнікою.

Рекомендації по вирощуванню ялини колючої:

  • Виходячи з вимог до родючості грунту, не варто висаджувати ялини на бідних, піщаних грунтах. Якщо уже виникла потреба посадити ялину в такому грунті, то грунт в посадковій ямі потрібно повністю замінити. Яма повинна бути розміром не менше 1,5 м в діаметрі та 0,7-1 м в глибину. На дно ями кладуть шар глини, щоб зменшити швидкість поглинання води пісковим грунтом.
  • Ялини не люблять високого рівня грунтових вод. Не висаджуйте ялини там, де можливий застій води. Якщо на ділянці грунтові води залягають близько, то обов'язково треба робити дренаж і відведення води.
  • Ялина погано переносить сухість повітря. Висаджувати хвойні рослини краще в затінку, захищеному від вітрів місці.
  • Коренева система ялини — поверхнева. Для кращого зберігання вологи, грунт навколо рекомендуємо замульчувати шаром сухої кори або тирси.
  • Ялини не люблять сильно ущільненої землі, тому грунт потрібно періодично розпушувати. Не рекомендується висаджувати ялини біля пішохідних доріжок.