Як правильно вирощувати ялівець

rectangle

Різноманіття хвойних декоративних рослин просто вражає. Серед усього цього різноманіття можна виокремити окрему групу – ялівці. Ялівці завжди привертають до себе увагу, завдяки сіро-зеленому кольору хвої, яка не тьмяніє протягом року та невибагливості до умов вирощування. Ялівці – мають тривалий термін життя. В світі відомо більш як 70 видів, які відрізняються між собою формою крони, висотою та кольором хвої. Саме тому ялівець можна назвати універсальною декоративною рослиною. Його можна висаджувати в одиночних посадках на клумбах чи за його допомогою створювати прекрасні низько- або високорослі живоплоти. Як і всі хвойні рослини ялівець добре переносить будь-яку обрізку, можна створити навіть бонсай.

Ялівець у ландшафтному дизайні

Якщо ви вирішили посадити у своєму саду ялівець, тоді обов’язково врахуйте розміри і форму куща. Невисокий кущ можна висаджувати на альпійських гірках або вздовж садових доріжок. Ґрунтопокривні кущі, висотою до 1 м, висаджують в одиночних посадках. Ялівці з колоновидною формою крони чудово виглядають на задньому плані, створюючи перспективу. Їх також використовують у солітарних посадках. 

Сусідство з ялівцями

Поруч з великими ялівцями можна висаджувати рослини з дрібним листям, наприклад, барбариси чи жимолость. Також хорошими сусідами для ялівців буде крупнолиста гортензія та спірея. Весняні цибулинні квіти допоможуть створити прекрасну колірну гамму. Ґрунтопокривні ялівці чудово поєднуються з барвінком. Але ялівець зовсім не припустимо висаджувати разом з плодовими деревами. Оскільки ялівець є посередником між грибами, що уражають плодові дерева. Бузок, троянди та піони поряд з ялівцем також не будуть рости.

Посадка та догляд

Ялівець – невибаглива рослина, він може рости у кам’янистому ґрунті, у піску, стійкий до засухи та морозів. Це безпосередня перевага серед усіх хвойних. Ялівці потрібно висаджувати на сонячних ділянках лише деякі види можуть рости в напівтіні. Посадкову яму копають у два рази більшу ніж коренева система саджанця. При посадці потрібно слідкувати, щоб коренева шийка знаходилась над рівнем землі. Відстань між рослинами визначається відповідно до їх виду. Наприклад, високорослі сорти можна садити ближче ніж ґрунтопокривні. При посадці можна внести додаткові добрива: Корневин (2,5 л на один кущ) чи інші добрива, призначені для хвойних рослин. Органічні добрива краще не вносити, оскільки вони можуть знизити стійкість рослин до хворіб.

Після посадки ґрунт навколо бажано замульчувати і рясно полити, щоб запобігти перегріву і затримати вологу в ґрунті. Матеріалом для мульчі може бути соснова кора, котру можна зібрати в місцях зберігання соснової деревини. Мульча з деревини також матиме дуже декоративний вигляд. В якості мульчі можна використовувати і шкарлупи грецьких горіхів.

Полив

Ялівці поливають доволі рідко, але рясно. Якщо маєте можливість, тоді налаштуйте автополив у вечірній час. Взимку хвоя випаровує вологу, а корені не можуть забезпечити рослину потрібною вологою. І щоб уникнути знесилення рослини, її укривають на зиму.

Ялівці можна розмножувати насінням, живицями, відводами і прививками. Найчастіше садівники розмножують живицями. Для живцювання використовують однорічні пагони довжиною 10-12 см, зрізаних ранньою весною. Найпростішим є розмноження ялівцю відводами, яке можна проводити з квітня до червня. 

Хвою і молоді пагінці ялівця з давніх-давен використовують у народній медицині, і у ХХ ст. почали використовувати у офіційній медицині. Деревина ялівця зовсім не гниє, а навпаки, з роками стає лише міцнішою. 

Вирощування ялівцю у вашому саду дозволить не лише прикрасити ділянку і створити красиві композиції, а й наситить повітря корисними для здоров’я речовинами.