Як правильно доглядати за хвойними в саду

rectangle

Які б модні новинки екзотичних рослин не з’являлись у ландшафтному дизайні вашого саду, завжди залишається незмінним класика! В даній статті поговоримо про хвойні рослини на ваших присадибних ділянках, які протягом усього року не втрачають своїх декоративних якостей. За формою і розмірами хвойні рослини здатні створити унікальний мікроклімат на вашій ділянці завдяки виділенням ефірних олій.

Улюблені всіма хвойні рослини вважаються невибагливими і легкими у догляді. Це звичайно так, але зовсім забувати про них не варто. Найбільше догляду потребують молоді дерева і чагарники. Залишається лише одне — навчитись правильно доглядати за ними. Основні правила догляду за хвойними стануть в пригоді як новачкам, так і досвідченим садівникам.

Правила догляду за хвойними рослинами:

1. Більшість хвойних досить посухостійкі, особливо сосни і блакитні ялини. Рясного і частого поливу вони потребують лише в перші 2 роки після посадки. Їх поливають двічі на тиждень, залежно від погоди. Дорослі рослини поливають навесні і влітку помірно, восени — рясніше. Туї трошки гірше переносять посуху, ґрунт під ними завжди повинен бути вологим.

2. Хвойним рослинам необхідне дощування. В суху і спекотну погоду бажано проводити його щодня. Найкраще — ввечері, коли зайде сонце. Особливо дощування потребують молоді або пересаджені дерева.

3. Ще одним важливим правилом у вирощуванні хвойних є мульчування ґрунту. Мульчування — хороший помічник у підтримці необхідної вологості ґрунту. В якості мульчі можуть використовувати солому, тирсу або торф, але найкращою буде соснова кора. Мульчування корою виглядатиме дуже естетично, зберігається кілька років і добре захищає землю від перегріву чи переохолодження. Товщина шару мульчі — приблизно 5 см. Хвойні не люблять ущільнення ґрунту, в перші роки після посадки проводять легке розпушення. Також необхідно видаляти всі бур‘яни в міру їх появи.

4. Переважно хвойні рослини в саду не потребують щорічної обов‘язкової обрізки. Зазвичай обрізку проводять лише для того, щоб надати рослині певної форми і подальшої її підтримки, а також для видалення сухих і пошкоджених гілок. Ялівці з легкістю переносять обрізку і швидко відростають. Іноді доведеться обрізати хворі гілки. В цьому випадку секатор продезінфікуйте, щоб запобігти розповсюдженню захворювання.

5. Серед хвойних рослин багато морозостійких сортів, якщо правильно підібрати рослини, морози їм будуть не страшні. Не лише мороз може зашкодити рослинам, часто спостерігається обмерзання верхніх гілок. Під вагою сніг гілля може ламатися. Особливо схильні ламатись під вагою снігу вертикальні ялівці.

6. Саджаючи молоді саджанці завжди потрібно дбати про їх захист від сильних вітрів. Якщо не зафіксувати рослину під час посадки, то стовбур буде розхитуватись і рослина не зможе вкорінитись.

7. У догляді за хвойними рослинами не слід забувати про періодичне підживлення мінеральними і органічними добривами. Починаючи з другого року після посадки рослини починають підживлювати двічі на рік.

8. Найкращий спосіб боротьби зі шкідниками — профілактичні засоби. Рекомендується щомісяця уважно оглядати рослини. Хвойні найчастіше уражаються грибковими захворюваннями, але також можуть уражатись комахами і кліщами. Для профілактики рослини обробляють фунгіцидами. Обробку від шкідників роблять не частіше ніж раз в сезон.

Пам‘ятайте, хвойні рослини також потребують догляду і уваги, як і інші рослини в саду. Дотримуючись цих простих правил у догляді за хвойними, ви зможете споглядати прекрасні хвойні рослини на своїй присадибній ділянці.