Як доглядати за плетистими трояндами

rectangle

Плетисті троянди — це прекрасні троянди з довгими, в'юнкими пагонами, які мають тривалий термін цвітіння. З назви “плетиста троянда” уже зрозуміло, що рослині потрібна вертикальна опора чи стіна. Такі троянди користуються великою популярністю у ландшафтному дизайні при вертикальному декоруванні, незамінні при створенні оригінальних колон, арок, балконів чи альтанок. Вони прекрасно поєднуються в композиціях з іншими квітами та низькорослими квітучими рослинами, тому плетисті троянди не поступаються популярності будь-яким чайно-гібридним або кімнатним трояндам. В цій статті ми надамо вам декілька корисних порад як правильно доглядати за плетистими трояндами у вашому саду.

Вирощування плетистих троянд

Догляд за плетистою трояндою дуже простий і майже не відрізняється від догляду за будь-якою іншою трояндою. Для хорошого росту рослині потрібен: регулярний полив, особливо у спекотну пору, підживлення мінеральними й органічними добривами та своєчасна обрізка пагонів. Особливістю плетистої троянди є можливість висаджувати її у затінку, біля стінки альтанки чи будинку, а інші троянди полюбляють лише добре освітлені ділянки. Перед посадкою троянд завчасно підготуйте ділянку: розрихліть ґрунт, внесіть мінеральні добрива, не раніше як за два тижні до посадки. Перед посадкою можна внести на ділянку невелику кількість перегною.

Посадка плетистих троянд

Саджанці будь-яких троянд краще купувати з закритою кореневою системою. Безпосередньо перед посадкою саджанці троянд потрібно на добу залишити у відрі з водою, можна ще добавити Корневин. Для кращого росту рослини потрібно підрізати пагони та коріння. Також зверніть увагу чи немає пошкоджень, будь-які пошкоджені пагони потрібно вирізати. Як зазначалось раніше ділянку готують заздалегідь, посадкову яму готують розміром 50*50 см. Висаджуючи кілька плетистих троянд дотримуйтесь відстані між насадженнями 70-100 см. Якщо коріння саджанця досить велике, зробіть посадкову яму ширшою, слідкуйте, щоб корені не були загнутим. Після посадки кущів троянд надземні пагони обрізають на 15-20 см.

Обрізка плетистих троянд

У літній період пагони плетистої троянди можуть вирости на 2,5-3 м у висоту. На зиму рослину обов'язково вкривають шаром сухого листя чи тирси. Обрізку кущів троянд розпочинають ранньою весною, після того як знімуть зимове укриття. Видаляти слід усі підмерзлі, зламані чи пошкоджені пагони. Плетисті троянди відносять до повторноквітучих рослин, для довгого та рясного цвітіння обривайте всі переквітлі суцвіття, тоді кущ радуватиме вас своїм цвітінням з місяця травня практично до кінця жовтня. Не забувайте, що майже усі плетисті троянди квітнуть на минулорічних пагонах, ось чому не потрібно обрізати їх занадто багато. Першу обрізку проводять з четвертого року життя рослини. Пам'ятайте, головною метою обрізки — є сформувати крону куща, отримати рясне й тривале цвітіння, а отже, підтримувати ці прекрасні кущі квітів у здоровому вигляді.

Розмноження плетистих троянд

Плетисті троянди зазвичай розмножють живицями. Їх надрізають з квітучих або щойно відквітлих пагонів. Надріз виконують під кутом приблизно 45°. Листочки, які знаходяться з самого низу обрізають цілком, а решту обрізають лише частково. Живці поміщають у горщик з попередньо підготовленою сумішшю землі та піску або спеціальним субстратом. Зверху прикривають великою банкою та притінюють від сонця. Поливають рослину не знімаючи банку.

Зимовий захист плетистих троянд

Зимове укриття плетистих троянд дещо відрізняється від укриття інших видів троянд. Якщо інші сорти можна лише підгорнути землею чи підсипати сухим листям, то плетисті троянди потрібно вкривати повністю, разом із довгими пагонами. До зимівлі кущі троянд починають готувати задовго до перших морозів, тому в кінці серпня припиняють полив і внесення будь-яких добрив. Зимове укриття в'юнких троянд можна розтягнути на 3-4 дні або на тиждень. Троянду з міцними та потужними пагонами, мабуть, не вдасться зняти з опори й прихилити до землі протягом одного дня. Якщо, нахиляючи товсті батоги куща відчувається, що стебла можуть відламатися під тиском, закріпіть кущ в даному положенні та залиште так на декілька днів, тоді знову продовжіть доки не пригнете батоги до землі.