Груші: посадка та догляд

rectangle

Груші — це надзвичайно смачні та корисні плоди. Досвідчені садівники та дачники завжди вирощували, вирощують та будуть вирощувати ці прекрасні плодові дерева. Плоди груш підходять для консервації, приготування різноманітних варень, джемів, сухофруктів, окрім того вони завжди солодкі та дуже соковиті. За останні роки селекціонери вивели безліч нових сортів груш. Вони мають багато переваг: високу стійкість до садових захворювань, плоди можуть довго зберігатись, високу морозостійкість, чудовий смак та великі розміри плодів.

Посадка груш

Для посадки дерева ґрунт має бути пухкий, багатий на мікроелементи, а також добре зволожений. Місце в саду потрібно вибрати сонячне, але щоб було захищене від холодних вітрів та й ґрунтові води мають бути достатньо далеко від кореневої системи. Отже, для висадки саджанців груш підійде весна або осінь, але садівники в більшості вибирають осінній період. Посадкову яму готують завчасно. Якщо ви плануєте висаджувати саджанці весною, тоді яму готуйте восени, а для осінньої висадки – за 3-4 тижні. Посадкова яма повинна бути достатньо глибокою, 70-80 см, а діaметром – 80-90 см.

 Готуючи посадкову яму, дотримуйтесь певних правил:

- Родючий прошарок ґрунту відкладаємо окремо від наступних шарів.

- Якщо на вашій ділянці ґрунт піщаний, бідний, тоді потрібно до нього додати торфу, глини та компостних добрив.

- Якщо ґрунт глинистий та важкий, тоді маєте зробити пухку суміш, для цього змішують його із родючим шаром ґрунту.

- Потім у підготовлену ямку додають органічні добрива, близько 25-30 кг.

Не забудьте, що азотні добрива вносять лише навесні.Перед висадкою саджанців потрібно перевірити чи немає ніяких пошкоджень гілок або коріння. Якщо саджанці виявилися трішки підсушені, тоді потрібно перед посадкою поставити їх у воду на 24 години. При посадці коріння потрібно рівно розподілити та присипати пухким родючим ґрунтом. Не зважаючи на погодні умови та вологість ґрунту, посаджені дерева потрібно обов'язково полити (2-3 відра води під кожне деревце). Відстань між посадженими грушами роблять різну, в залежності від сорту дерев.

Догляд за грушею

Догляд за грушами різних сортів не є складним та полягає у розпушуванні ґрунту, поливі та обробці дерев від шкідників. В суху погоду груші поливають крапельним шляхом. Як відомо, саджанці груш ростуть повільно, ось чому вони не потребують обрізки. З часом росту дерева потрібно злегка обрізати. Таку процедуру ви можете робити один раз на 2-4 роки.

Щоб плоди літніх сортів груш були смачними, соковитими та зберігалися протягом тривалого часу, їх потрібно зривати з дерева трохи недозрілими, через 4-5 днів плоди дозріють. Пізні сорти груш можна зривати практично зеленими.

Догляд за колоновидними грушами

У перші роки після посадки колоновидна груша не дасть вам повноцінного врожаю, але у неї виростуть молоді гілочки, які потрібно обрізати, щоб деревце не витрачало намарне своїх сил і краще вкорінювалося, перший цвіт потрібно буде обірвати. Зауважте, що колоновидні груші плодоносять протягом 15-17 років. Регулярно підживлюйте дерева добривами — ранньою весною та з середини літа, залежно від сорту. Для підживлення можете сміло використовувати курячий послід, перегній, селітру або сечовину. На зиму стовбур колоновидних груш рекомендовано прикривати від морозу, особливо це потрібно робити в перші 2-3 роки.

Цінність груш

Плoди гpуш мають надзвичайну користь для людського організму. В них міститься цукор (сaхароза, фруктозa, глюкозa), багато корисних вітамінів A, B1, B2, E, P, PP, кaротин, пектин, кислoта фолієва, залізо, мідь, кальцій, йод та ін. Гpуші у свіжому та сушеному вигляді, а також відвари, обов'язково вживають при дієтах, зайвій вазі та цукpoвому діaбеті. Отже, основною цінністю плодів груш є вміст живильних волокон та велика кількість фолієвої кислоти. Також вживання груш допомагає вивести з oрганізму важкі метали та токсини. Ці чудові фрукти багаті на рідкісні eфірні олії та біoлoгічні речoвини, які протидіють хворобам, мають пpoтизапальну дію та допомагають боротись з дeпрeсією.

Тому, якщо у вашому саду ще немає цих надзвичайно смачних та корисних плодових дерев, то обов'язково придбайте їх та насолоджуйтеся разом з усією родиною смаком цих прекрасних плодів.