Горіх — столітнє дерево!

rectangle

Грецький горіх — дерево довговічне, на одному місці може рости до 400 років. Дерева мають смачні та корисні плоди, багато поколінь людей зможуть ласувати плодами з одного дерева. Горіх має прекрасні декоративні якості, його крона широка і густа, де влітку можна сховатись від спеки.

Деревина горіха дуже цінується, має красивий темний колір, її часто використовують для виробництва дорогих меблів. З листя горіха роблять натуральні барвники для тканин. А якщо зробити відвар з листків горіха і мити волосся, то воно матиме більш насичений темний відтінок.

В неспілих горіхах міститься велика кількість вітаміну С. З них готують різноманітні десерти, варення або перемелюють їх з медом. В ядрах стиглих горіхів містяться такі вітаміни як: вітамін К — регулює згортання крові в організмі, і вітамін Р — нормалізує стінки капілярів. Чим довше горіхи зберігаються, тим більше концентрують свої корисні речовини. Не зберігайте горіхи в теплих приміщеннях, адже масла під впливом високих температур стають гіркими і шкідливими. Горіхи, що зберігаються в шкарлупі, зберігають антиоксидантні речовини, а без шкарлупи швидко окислюються і втрачають корисні властивості.

Надумали висадити на своїй ділянці волоський горіх? Тоді подбайте про правильне його розміщення. Садіть рослину так, щоб вона не заважала рости іншим меншим деревам. Не висаджуйте горіх біля будівель, оскільки його потужне коріння з часом може пошкодити фундамент. Висаджуючи кілька дерев одразу дотримуються відстані між ними до 5-ти метрів. Біля горіха можна висаджувати лише ягідні кущі.

Горіхи починають плодоносити з 3-го року життя. Дозрівають горіхи в різний період, починаючи з серпня і аж до середини жовтня. Коли зелена шкірка навколо горіха починає тріскати, а самі горіхи осипаються, значить, пора збирати урожай. Зібрані горіхи очищають від зеленої шкірки і залишають просохнути на відкритому повітрі. У зелених плодах горіха містяться вітаміни С, В1, В2, РР каротин та інші. В зеленому листі багато вітаміну С, який тільки назбирується протягом сезону. Але головною цінністю листя горіха є велика кількість вітаміну В1. Достиглі горіхи являються дуже калорійним продуктом харчування. Калорійність горіхів вдвічі більша ніж калорійність пшеничного хліба. Їх рекомендують вживати при нестачі в організмі солей і заліза, а також для профілактики атеросклерозу.

Посадку молодих саджанців горіха проводять навесні, оскільки молоді горіхи чутливі до перепадів температур і при осінній посадці не встигнуть вкорінитись до початку морозів. Посадкову яму готують завчасно, розміром 1*1*80 см. Глибина ями повинна бути на 20-30 см глибша від довжини коріння. Верхній шар ґрунту змішують з перегноєм і торфом в співвідношенні 1:1:1. Саджанець поміщають в ямі, так щоб не заглибити кореневу шийку, корені в ямі розправляють і присипають землею. Рослину добре поливають і мульчують землю соломою, перегноєм або торфом.

Горіх не потребує обрізки, з цим він і сам впорається. Але якщо ви все ж таки вирішили видалити сухі гілки, то робити це потрібно в кінці літа або восени. Весною категорично не можна проводити обрізку, у весняний час горіх може втратити дуже багато соку, що негативно вплине на майбутній урожай.

Селекція горіха не стоїть на місці, селекціонери повсякчас виводять нові сорти. Якщо ви ще не маєте в своєму саду грецького горіха, тоді обов'язково посадіть це прекрасне дерево! Влітку в тіні його крони можна заховатись від пекучого сонця, а взимку ласувати смачними і корисними плодами.