Гінкго Білоба. Що можна робити з листя та коли його обривати?

rectangle

Гінкго Білоба – відоме людству з давніх-давен дерево з лікарськими властивостями. Незважаючи на прогресивність сучасної медицини, народні методи лікування також користуються великим попитом. Лікарських трав є безліч, але сьогодні пропоную поговорити про дерево Гінкго Білоба.

Раніше ми уже познайомились з цим прекрасним реліктовим деревом у статті «Гумі та Гінкго Білоба що це? Як вирощувати та доглядати?». Давайте пригадаємо: Гінкго Білоба – одне з найстаріших дерев на Землі, росло ще за часів динозаврів, у дикій природі це дерево здатне вирости до 40-ка метрів заввишки, а в саду – не вище 2-ох. Особливістю дерева є його віялоподібне листя та декоративний вигляд дерева. Про лікувальні властивості Гінкго Білоби людство знає уже давно.

Дерево Гінкго Білоба швидко розростається, посадивши в саду маленьке дерево з кількома листочками ви зможете слідкувати як швидко рослина ростиме і набиратиметься сил. Листя з дорослого дерева можна збирати двічі на рік: влітку і восени. Влітку листя повне соків і вітамінів, а восени збір починають, коли листочки уже починають жовтіти і опадати. Щоб не завдавати шкоди рослині за раз обривайте не більше 30% листя. Після того, як ви зберете достатню кількість листя, його потрібно просушити. Але перед цим їх краще вимити з пилу. Найкраще висушувати листя в сушці для фруктів при температурі 30-40 °С протягом 5-6 годин, залежно від ступеня вологості листя.

Лікарські властивості листя Гінкго Білоба:

Листочки в своєму складі містять до 100 різноманітних корисних речовин. У їх числі можна знайти компоненти, які заспокоюють нервову систему, зменшуючи відчуття страху та тривоги в людини (білобалід та гінгколід). Цих компонентів немає в жодній іншій рослині. Окрім цих унікальних компонентів листя багате на залізо, магній, кальцій та ін. тому користь листя Гінкго Білоби точно не перебільшують. На основі листя Гінкго Білоби виготовляють безліч ліків:

- Позбавляють неконтрольованих перепадів настрою, депресії стресу;

- Покращують зір, лікують катаракту, глаукому;

- Виступають у ролі заспокійливого засобу, знімають запальні процеси;

- Покращують кровообіг у мозку;

- Зменшують ризик хронічних захворювань.

Також до корисних властивостей листя можна віднести те, що воно покращує пам’ять, стимулює роботу головного мозку. Результат можна відчути вже за тиждень прийому ліків.

Пропоную вашій увазі настойку з листя Гінкго Білоби. Готується вона дуже легко і просто в домашніх умовах. Для приготування вам знадобиться листя та горілка. Заливаємо листя великою кількістю горілки у пропорції 1:10 і закриваємо ємність. Настоюємо дану суміш протягом двох тижнів, а потім акуратно проціджуємо. І все, настойка готова. Вживати її можна по 10-15 крапель, розведених в 100 мл теплої води один раз на день. Така настойка допоможе нормалізувати кров’яний тиск, допоможе при мігрені, астмі. Корисно таку настойку вживати людям з цукровим діабетом та хворобами серця. Незважаючи на велику кількість корисних компонентів листя Гінкго Білоби не має протипоказань. Але краще перед вживанням будь-яких медичних препаратів проконсультуйтесь з лікарем. 

Якщо вас зацікавило це унікальне дерево, можете зазирнути у наш каталог продукції і обрати бажане дерево за доступною ціною. Також якщо у вас залишились питання, зателефонуйте за номерами вказаними на сайті і наші менеджери дадуть відповідь на ваші питання.