Фруктовий сад на 2 сотках землі

rectangle

Хто з нас не любить ласувати смачними та соковитими фруктами і ягодами влітку? А ще більше задоволення можна отримати виростивши фрукти у своєму саду. Але не у всіх є місце та можливості для оформлення великого і просторого саду. Не хвилюйтесь, якщо у вас невелика ділянка, її можна засадити карликовими чи колоновидними деревами, тим самим створити біля дому вишуканий карликовий сад. Належно доглядаючи за ними ви можете отримати не менші урожаї ніж зі звичайних плодових дерев.

На сьогодні сад з невисоких дерев – не міф і не фантазія, а реальність. Все більшої популярності набувають сади з карликових чи колоновидних дерев, які мають багато переваг. Можна дуже довго говорити про переваги таких дерев, але найголовнішими будуть: естетичний і декоративний вигляд саду, високі та щедрі урожаї, до того ж за ними набагато легше доглядати. Адже погодьтесь, збирати фрукти з дерева зручніше стоячи на землі.

Справді, за низькорослими деревами доглядати набагато легше. Адже звичайні плодові дерева можуть рости дуже високими і мають обширну крону, за якою важко доглядати. Доглядати за такими деревами можна просто з землі, не шукаючи додаткових підвищень.

Отримати карликові сорти бажаних плодових дерев не важко, потрібно лише нащепити бажаний сорт на спеціальну підщепу. Обирати підщепу потрібно з одно- або дворічних пагонів. Досвідчені садівники можуть зробити бічне щеплення за кору.

Доволі часто садівники-початківці задаються питанням як відрізнити карликові дерева від колоновидних? Їх частенько плутають, але насправді це різні дерева і їх легко розпізнати. Карликові дерева – низькорослі з розлогою кроною дерева, яка в діаметрі рідко коли перевищує 1-1,5 м. А колоновидні – мають специфічну будову крони. Колоновидне дерево має один стовбур з дуже короткими бічними гілочками. Здалеку колоновидні дерева можуть нагадувати обліпиху, оскільки плоди рясно вкривають короткі пагони, і здається що вони ростуть прямо на стовбурі.

При покупці саджанців колоновидних чи карликових дерев звертайте увагу на корінь і стовбур, знаючи чим вони відрізняються, ви не переплутаєте їх. Стовбури карликових дерев мають розгалуження гілок, яких колоновидне дерево немає. Коренева система карликових дерев мичкувата, а колоновидних – корінь має стрижневу систему.

Як правильно висаджувати саджанці колоновидних та карликових дерев?

Досвідчені садівники рядять висаджувати дерева восени чи навесні. Висаджуючи дерева восени, молоді саджанці будуть мати можливість добре зміцнити свою кореневу систему, тому навесні активно підуть в ріст. Також можна висаджувати карликові і колоновидні дерева весною, але робити це потрібно, коли земля уже достатньо прогрілась і, найважливіше, до початку розпуску бруньок, інакше дерево просто не виживе.

Найкраще для закладання фруктового саду беруть дворічні саджанці. Посадку як колоновидних дерев, так і карликових проводять однаково. Давайте ж розберемось як саме їх садити.

Для початку потрібно обрати місце, адже будь-які дерева не люблять пересадки. Посадкові ями готують завчасно, якщо це весняна посадка, то яму краще підготувати з осені, а якщо осіння – то з весни. Отже, посадкову яму копають розміром 50*50 см. В яму поміщають відро перегною, мінеральні добрива і частину верхнього шару ґрунту, та все перемішують. Якщо ґрунт важкий, можна додати трохи піску. Коріння саджанця потрібно добре розпрямити у ямі і зафіксувати саджанець, поставивши додаткову опору. Після посадки ґрунт навколо щільно утрамбовується. Саджанці заглиблюють так, щоб прикоренева шийка була над рівнем землі. Пристовбурові кола мульчують додатковим шаром ґрунту або перегною. Бажано не садити дерева в місцях, де дмуть сильні вітри.

Як доглядати за карликовим садом?

Догляд за карликовими і колоновидними деревами ідентичний, відмінність лише полягає у обрізці крони. Карликовим деревам в перший рік приділяють багато уваги, особливо формуванню крони. Сформувавши крону, щороку можна проводити лише санітарну обрізку.

Отже, перевагами карликових та колоновидних дерев є: висота дерева (2,5 м), врожай можна збирати без драбини, легко проводити обрізку також легко виконувати обприскування дерев. Не забуваємо й про площу ділянки, оскільки на одній і тій самій площі маєте можливість висадити набагато більше карликових чи колоновидних дерев, ніж звичайних плодових. І відповідно збільшується врожай вашого саду у декілька разів. Слід також пам'ятати, що ці дерева дуже швидко вступають в плодоношення. В останні декілька років карликові дерева стали дуже популярними не тільки в промислових масштабах, але й у простих садівників та дачників. Якщо Вас зацікавили карликові та колоновидні дерева, рекомендуємо завітати до нас, у інтернет-магазин Biogardis. Тут Ви зможете ознайомитись з найбільшим вибором саджанців. Ми гарантуємо якість нашого посадкового матеріалу, адже вирощуємо їх самі у нашому садівництві.

Цікавий факт про карликові та колоновидні дерева!

Досить часто можна зустріти карликові чи колоновидні дерева в горщиках на терасі. Їх висаджують у невеликі діжки та виставляють на терасу, балкон чи прикрашають під’їздні алеї.