Домашнє вино з винограду

rectangle

Виноробство — це справжнє мистецтво, яке передається з покоління в покоління та роками вдосконалюється для неперевершеного смаку та аромату. Домашнє вино з винограду може приготувати кожен, звичайно, воно не буде шедевром, але дотримуючись чітких інструкцій, його смак буде набагато кращим та насиченішим, ніж куплене вино в магазині. В даній статті, ми пропонуємо вашій увазі досить простий рецепт приготування вина з винограду в домашніх умовах.

Який сорт винограду обрати?

Отже, перш за все вам потрібно обрати сорт винограду, завдяки якому ваше домашнє вино буде смачним та ароматним. Найкраще для цієї справи підійдуть винні та елітні сорти винограду. Якщо ви бажаєте, щоб ваше вино було червоного забарвлення, тоді обирати слід виноград, грона якого мають синій колір, а якщо вино має бути біле — світлих кольорів.

Для виготовлення смачного домашнього виноградного вина вам знадобиться:

  • Стиглий виноград;
  • Вода;
  • Цукор (за бажанням).

Щоб виноградні грона мали більш насичений смак, збирайте їх у сонячну погоду. Потім переберіть грона і викиньте усі нестиглі чи пошкоджені ягоди. Відділіть ягоди від китиць. Ягоди не потрібно мити, тому що вода значно погіршить смак і якість вина. Після того як ви перебрали ягоди, їх потрібно почавити і м'якоть разом з соком перелити у емальований каструлю. Найкраще чавити виноград руками, так ви не пошкодите кісточки ягід. Адже в них є речовина, яка може зробити вино гірким на смак. Емальовану каструлю з виноградною сумішшю накриваємо чистою тканиною і ставимо у темне, тепле місце на 3-4 дні. Далі, якщо ви готуєте червоне вино, то температура для бродіння в приміщенні повинна бути +20°С -+25 °С, а якщо біле – +12°С -+18 °С. Через 3-4 дні бродіння виноградний сік потрібно процідити через марлю, та відтиснути жмих. Отриманий сік розливаємо по скляних, прозорих ємностях, найкраще брати великі банки та закриваємо капроновою кришкою або медичною рукавичкою. Поміщаємо банки у темне місце з температурою повітря не нижче +10 °С. Пам’ятайте! Раз на тиждень потрібно проціджувати сік від осаду. Через пару місяців, ви звернете увагу, що перестали з'являтися бульбашки, отже, ваше вино готове до вживання.

На останньому етапі вино розлийте по бутлях та щільно закрийте. Зберігати домашнє виноградне вино можна до 5-ти років. Існує безліч рецептів створення домашнього вина, але якщо ви будете дотримуватися рекомендацій, які ми вам представили, то без сумніву отримаєте смачний та якісний напій.

Користь та шкода вина

Як всі ми знаємо, вино — це звичайнісінький виноградний сік, який перебродив. Червоне вино дуже корисне при безсонниці, звичайно ж у невеликих дозах. Також його використовують при застуді, але тільки у теплому вигляді. Червоне сухе вино збагачує кров залізом, виводить холестерин та радіонукліди. Червоне виноградне вино без сумніву є корисним для нашого організму, але тільки у помірних дозах. Воно відіграє важливу роль у лікувальному харчуванні, оскільки, воно багате на мікроелементи, вітаміни, флавоноїди та оксиданти. З давніх давен червоне вино використовували у косметології, до нас дійшло багато рецептів масок, відварів з використанням цього напою. Зараз практично усі виробники, які займаються створенням лікувальні косметики для обличчя, тіла та волосся додають сухі червоні вина в  лосьйон, бальзам, крем та шампунь.

Якщо ви страждаєте мігренями, цукровим діабетом, ожирінням рекомендуємо назавжди відмовитися від червоного вина.

Зараз все більшої популярності набирає домашнє виробництво. Виноградне вино, яке ви приготували своїми руками — це найкращий напій для вас та ваших гостей. Воно обов'язково оправдає ваші очікування своїм насиченим смаком та неймовірним ароматом. Також домашнє виноградне вино не має шкідливих хімічних домішок та консервантів, а навпаки багате на вітаміни, мікроелементи та кислоти.