Догляд за кущами троянд взимку

rectangle

Зима – не час забувати про садові роботи. Звичайно ж ви не будете поратись в саду по коліна у снігу, але подбати про успішну зимівлю саду потрібно завчасно. Зима – примхлива пора року, ніколи не знаєш якою вона буде і що принесе з собою. Про кущі троянд не забувають навіть взимку. Після осіннього укриття, продовжуйте доглядати за розарієм. Особливо, якщо осінь видалась теплою, а зима безсніжною. Догляд за молодими кущами дещо відрізняється від дорослих троянд. Восени усі кущі підгортають, обрізають та вкривають, особливо молоді чи плетисті кущі. Кожен з цих етапів підготовки має свої характеристики та відмінності для різних типів троянд, про які ми поговоримо далі. Одним з головним етапом догляду за трояндами є правильна посадка та догляд протягом теплого сезону. Про посадку та догляд написано вже багато, детальніше можете прочитати у наших статтях: «Троянди. Особливості посадки та догляду», «Догляд за трояндами влітку» та «Бордюрні троянди у ландшафтному дизайні». В різних посівних календарях вказана дата, коли потрібно підгортати троянди, але все залежить від температури, якщо вночі починаються легкі заморозки, значить пора укривати рослини.
Більшість садівників на зиму підгортають абсолютно всі види троянд без винятку. Це не вважається помилкою і не є неправильним, адже перестрахуватись на випадок суворої зими не завадить нікому. Але спершу підгортайте чайно-гібридні троянди, флорібунда, бордюрні та плетисті. Адже головним у підгортанні – це захистити кореневу систему від морозів. Навіть якщо ви забули вкрити пагони і вони замерзнуть, не хвилюйтесь, від кореня підуть нові відростки і рослина зацвіте наново. Якщо ви володієте великим та пишним розарієм, тоді розплануйте час в такому порядку:
- Спершу приділіть увагу менш морозостійким кущам, та поступово переходьте до більш витривалих. Дорослі кущі можете не рухати, вони чудово зимують без укриття.
- Троянди, висаджені восени чи навесні обов’язково потребують повного захисту, тобто накривають ще й наземну частину.

У нашому кліматичному поясі зими бувають помірними і температура майже не опускається нижче -25С. Але погодні умови: вітер, вологість чи інші показники впливають на наші відчуття. Частенько здається, що температура набагато нижча від показника на термометрі. Тому вчасне та надійне укриття – запорука хорошого зимування культури. Читаючи цю статтю у вас виникне питання – як це зробити правильно? Про це ми і поговоримо далі.
Не згрібайте верхній шар з клумби, так ви неодмінно пошкодите корені. Краще використайте торф або суху солому. Насипте товстий шар навколо пагонів та ледь ущільніть, взимку періодично підсипайте новий шар торфу або нагорніть снігу, він також захистить від морозу.
Перед настанням зимових холодів мало лише захистити рослини, пагони обрізають та укорочують. Головне не обрізати гілля занадто швидко, тоді рослина піде в ріст і розпустить бруньки, а це призведе до її загибелі у майбутньому. Оптимальний час для обрізки пагонів троянд – кінець жовтня, ніяк не швидше.
Навіщо обрізати пагони на зиму?Видаляйте сухі та пошкоджені гілля, в них під час зими можуть розмножуватись грибкові захворювання, які з часом перекинуться на здорові пагони. Зелені, дрібні пагони також видаляйте, вони не встигли визріти, тому не переживуть зиму. На третину вкорочують гілля, щоб було зручніше укривати кущі. Дорослі кущі не обрізайте, якщо рослина зимуватиме без укриття.

Внесення добрив також є невід’ємним етапом у зимовій підготовці. Для кущів троянд зовсім не підходять азотні добрива восени, адже вони стимулюють ріст нових пагонів. Краще внести їх навесні, перед вегетаційним періодом. Використовуйте фосфорно-калійні суміші. Поступово зменшуйте полив, видаліть уві відквітлі суцвіття та листя. Обов’язково збирайте опале листя, середовище в опалому листі також сприяє розвитку грибкових захворювань.
У інтернет-магазині Biogardis найбільший вибір саджанців троянд. Ми впевнені у якості нашого товару, адже вирощуємо їх у власному розпліднику на Західній Україні. Заходьте в каталог товарів та обирайте найкращий посадовий матеріал для Вашого саду!