Догляд за кущами троянд в літню пору

rectangle

Ось і настало довгоочікуване літо, особливо для садівників, дачників та просто поціновувачів природної краси. У червні починають зацвітати трояндочки — це неймовірна прикраса будь-якого саду чи подвір'я. Отже, давайте поговоримо про роботи, які потрібно провести влітку доглядаючи за “королевою” квітів - трояндою.

Полив

Всім відомо, що головне при посадці та вирощуванні будь-яких рослин — це звичайно ж полив. Надзвичайно важливий полив — в літній період, особливо в спекотну погоду. При відсутності опадів, а також враховуючи сухість повітря, кущі троянд потрібно поливати та робити їм “душ” тричі на тиждень. Молоді саджанці поливайте вдвічі частіше, оскільки молодим рослинам для хорошого росту потрібно багато вологи. Поливати кущі троянд ви можете як з відра, лійки чи шланга. Слідкуйте, щоб полив проводився під кущ, а не на рослину.

Пам'ятайте! Ніколи не поливайте квіти у спеку, це призведе до опіків листочків. Поливати слід: зранку, перед сходом сонця, або ввечері, після заходу сонця.

Мульчування

Мульчування — це дуже важлива процедура для кущів троянд, особливо в літній період. Мульчуючий покрив оберігає ґрунт навколо рослини від перегріву, пересихання та регулює його теплові властивості. Крім того мульчування покращує структуру ґрунту, тому що нижній шар мульчі розкладається, а верхній виконує роль захисного щита. Замульчувати ґрунт можна скошеною травою, головне, щоб вона не була оброблена гербіцидами. Також сміло можете мульчувати торфом, тирсою або корою. Цей процес дозволить ґрунту під кущами довше зберігати вологу та сприятиме кращій подачі поживних речовин вашим трояндам.

Стежимо за здоров'ям троянд

Отже, якщо ви бажаєте, щоб ваші трояндочки тішили вас своїм рясним, прекрасним та тривалим цвітінням протягом усього сезону, не забувайте їх підживлювати та спостерігати, чи не мають хвороб або шкідників. Найкраще, можете придбати сухі добрива у гранулах, які дуже зручні у використанні. Просто розсипте гранули під кущики троянд після поливу. Проводити таку процедуру слід 3-4 рази протягом літа. Можете сміло придбати і сухі добрива для троянд у будь-якому квітковому магазині, його просто розчиніть у воді та полийте рослини.

Від грибкових хвороб чудово підійде попіл. Для цього потрібно взяти 2 склянки попелу, додати 1 л води та прокип'ятити протягом 15-ти хвилин. Дати суміші вистигнути, процідити, розбавити водою та обприскати кущі троянд.