Диво-ягода жимолость. Секрети по вирощуванню

rectangle

Сині ягоди жимолості — є новою і перспективною ягідною культурою для України. Цінність жимолості, перш за все, полягає в тому, що вона досить невибаглива, стійка до хвороб та шкідників, її не лякають морози і різке зниження температур. На сьогодні відомо безліч сортів жимолості, з яких можна підібрати той, який підійде вам за своїми властивостями і характеристиками.

Жимолость можна класифікувати за такими ознаками:

  • низькорослі сорти, сягають в висоту 1-1,5 м;
  • середньорослі сорти, в висоту 1,5-2 м;
  • високорослі сорти, вище 2-ох м.

Дозрівають ягоди набагато раніше, ніж інші культури. Їх широко використовують для приготування смачних і корисних джемів, варення, соків, морсів, компотів та ін. Маленькі ягоди жимолості можна вживати в свіжому вигляді, переробляти або заморожувати на зиму. Завдяки цілющим властивостям жимолості, її почали вирощувати ще дуже давно. В результаті біохімічних досліджень виявили, що жимолость просто незамінна в напрямку дієтичного і лікувального харчування. Це пов'язано з тим, що ягоди жимолості — це джерело вітамінів і корисних речовин.

Жимолость — рослина світлолюбива, в тіні буде погано рости. Тому до вибору місця посадки потрібно підійти дуже відповідально. До типу грунту рослина невимоглива, але для хороших і стабільних урожаїв краще обирати слабокислі або нейтральні грунти. Також рослина полюбляє вологу, але не переносить її надлишку. Якщо весна видається посушливою, то жимолості необхідний додатковий полив. Від кількості вологи залежить розмір та смак ягід.

Оскільки, жимолость досить рано починає розпускатись, то найкращим часом для посадки рослини буде рання весна, до початку розпуску бруньок, або осінь.

Розміщують молоді саджанці на відстані 40 см один від одного. Не слід дуже сильно заглиблювати рослини в грунт, це сповільнить їхній розвиток. Глибина посадки повинна бути приблизно 20-40 см, а розміри посадкової ями — 50*50 см.

В перші роки після посадки кущі жимолості ростуть дуже повільно. В цей період вони потребують інтенсивного догляду. Рослина добре реагує на підживлення мінеральними і органічними добривами, а також на полив. У перші два роки рослину удобрюють навесні азотними добривами.

Жимолость — рослина довговічна, на одному місці може рости до 20-ти років і давати стабільні та високі урожаї. Для хорошого росту жимолості дуже важливим є полив. Особливо в період плодоношення. Кущі жимолості поливати потрібно щодня, використовуючи на 1 кущ 1-1,5 відра води. В посушливі літні дні, полив збільшують до 2-ох відер під один кущ.

Для хорошого росту культури можна проводити розкиснення грунту. Це потрібно для того, щоб грунт став більш нейтральним. Для цього використовують попіл, розбавляючи його водою в пропорції 1 л попелу на 1 відро води.

Найкращий період для внесення добрив — пізня осінь. Профілактику від захворювань та шкідників проводять в серпні. Протягом усього часу росту рослини за грунтом потрібно регулярно доглядати: періодично розпушувати і видаляти бур'яни. Завдяки цим нехитрим процедурам, в кореневу систему кущів буде краще потрапляти повітря, а волога буде затримуватись.

Формування крони кущів або обрізку, проводять з метою видалити сухі і поламані гілки. Перші 5 років таку обрізку проводити не потрібно. Першу обрізку проводять через 10 років після посадку куща.