Черешня. Як правильно обрати сорт для саду? Особливості догляду

rectangle

Серед розмаїття видів і сортів черешень легко загубитись. Але ж як правильно підібрати сорт для власного саду? Спробуємо далі в цьому розібратись. Для початку поговоримо про саму черешню як плодове дерево. 
Черешня – плодове дерево з солодкими, соковитими маленькими плодами. Зазвичай дерево сягає до 3 м заввишки, але буває і вище це залежить від особливостей сорту та умов вирощування. Крона має широко округлу форму, листя володіє декоративними якостями. Під час достигання ягід чудово контрастує темно-зелене листя з бордовими, майже чорними ягодами. Плоди черешень володіють не лише приємним смаком, а й є дуже корисними. До їх складу входять фруктоза та пектин, залізо, вітаміни та мікроелементи, потрібні для людського організму. Черешня вважається швидкоплідною, тобто перші плоди появляються вже через 3-4 роки після посадки. За сезон з дорослого дерева збирають до 60 кг смачних ягід. Рослина добре пристосована до українського клімату, легко переносить зими та не боїться раптових весняних заморозків. Якщо говорити про цвітіння, то це справді, прекрасне видовище. Безліч дрібних, білих квіток рясно вкривають всі пагони на початку травня, і крона перетворюється на пишну білу з рожевим відтінком кулю. При правильному догляді культура може плодоносити понад 50 років.
Важливо! Щоб отримати кращі урожаї радимо висадити в саду кілька різних сортів черешень або вишень.
За термінами дозрівання черешні поділяють на три групи:
Правильно підібравши саджанці черешень з різними термінами дозрівання, ви зможете ласувати смачними ягодами протягом усього сезону, з червня по серпень.
- Ранні сорти: повністю урожай збирають до другої половини червня. Найкращий – Бігарро Бурлат;
- Середні. Черешні з середніми термінами достигання дозрівають у другій половині червня-першій половині липня. Рекомендуємо – Шанс;
- Пізні. Такі черешні починають достигати з кінця червня до кінця липня. Придивіться до Великоплідних сортів.
Колір плодів черешні може бути: чорний, рожевий, жовтий, червоний. Також варто звернути свою увагу на колоновидні черешні. Це невеликі за розміром деревця з колоноподібною кроною. Свою популярність колоновидні дерева здобули завдяки тому, що займають вдвічі менше місця ніж звичайне плодове дерево.
Важливі особливості при виборі саджанців для власного саду:
Велику роль при формуванні черешневого саду грає правильний вибір саджанців. Перед покупкою саджанців зверніть увагу на їх морозостійкість, чи зможуть дерева перезимувати на вашій ділянці. Обирайте найбільш стійкі до морозів сорти.
Більшість сортів черешень є самозапильними, тобто їм не потрібен додатковий запилювач. Але для утворення більшої кількості зав’язей радимо висадити кілька різних сортів. Також не нехтуйте порадами фахівців щодо запилювачів.
Це невибагливе у догляді, високоурожайне дерево. Висадіть кілька різних сортів черешень на своїй ділянці і насолоджуйтесь чудовими, солодкими ягодами все літо!