Черешня: вагома інформація!

rectangle

Черешні — це дуже смачні та соковиті ягоди, поласувати якими ми можемо на початку літа. Молодий саджанець черешні росте досить швидко. Ця рослина зацвітає в останні дні березня або на початку квітня, листя ж розкривається трохи пізніше. Плоди являють собою ягоди овальної, кулястої або серцеподібної форми, вони м'ясисті та соковиті, червоного, практично чорного, жовтого або темно-червоного забарвлення, все залежить від сорту саджанця. Плодоносити саджанці черешень починають з  чотирирічного або п'ятирічного віку.

Доглядати за саджанцями черешень досить просто. Весною, до того, як набухнуть бруньки, рослина потребує формуючої обрізки крони. Для цього потрібно вибрати кілька скелетних гілок, а решта гілок видалити. Місця зрізів потрібно промазати садовим варом. Якщо ви не встигли провести таку обрізку до того, як почнеться сокорух, то її потрібно буде провести наступної весни. У більш старших рослин формуючу та санітарну обрізки проводяться одночасно, весною, обов'язково до початку сокорух. Улітку ґрунт біля саджанця черешні потрібно розпушити на глибину до 10-ти см, його добре провести після дощу. Протягом сезону, особливо в дуже суху погоду, обов'язково поливайте деревце. В серпні можна підживити саджанець органічним дорбривом.

Посадкова яма має сягати 100 см в діаметрі та глибиною 60-80 см. Висаджувати ці деревця можна як весною, так і восени, для цього оберіть місце на ділянці, де немає сильних вітрів, навіть якщо ваша рослина має високу морозостійкість.

Плоди черешні — це чудове джерело вітамінів та мінеральних речовин. Вони містять аскорбінову кислоту, вітаміни В1, В2, А, Е, РР, каротин, пектин, кальцій, калій, марганець, залізо, фосфор, мідь, йод та ін. Черешні не рекомендують вживати хворим на цукровий діабет та людям, які мають проблеми з прохідністю кишківника.

Ці ягоди вживають зазвичай у свіжому вигляді, варять компоти, морозять, роблять сік. Їх широко застосовують у кулінарії, а також у парфумерії (використовують олійку з кісточок).

Отже, обов'язково посадіть на своїй ділянці це прекрасне та корисне деревце. Воно потребує мінімального догляду, але як приємно, збирати врожай та насолоджуватися вишуканим смаком цих ягід!