Бордюрні троянди у ландшафтному дизайні

rectangle

Троянда завжди була об’єктом захоплення та натхнення. Саме троянда є символом кохання. В стародавніх літописах існують легенди про цю дивовижну квітку. Сьогодні нам відомо більше 250-ти видів троянд. Які зустрічаються у найрізноманітніших варіаціях ландшафтних дизайнів дачних чи присадибних ділянок. Вони наповнять ваш сад прекрасним ароматом і зачарують своєю красою.
Троянди — світлолюбиві і невибагливі у вирощуванні рослини, для їх посадки підійдуть будь-які добре освітлені місця. Важливішою умовою для рясного і тривалого цвітіння троянд є місце їх посадки. Саме від кількості світла буде залежати майбутнє цвітіння. В тіні добре ростуть лише плетисті троянди. Вирощувати їх досить не складно, якщо правильно за ними доглядати і дотримуватись нескладних порад.
Далі ми поговоримо про таку групу троянд як – бордюрні. Саме вони користуються великою популярністю серед садівників через мініатюрні форми квіток і кущів. Висадивши на ділянці кілька сортів, створите неймовірно романтичну атмосферу. Щоб отримати омріяний розарій потрібно дотримуватись ряду особливостей цих прекрасних квітів.
Бордюрні троянди – низькорослі кущі, характеризуються тривалим цвітінням протягом літа. Цвітіння починається з кінця травня і триває аж до жовтня, іноді навіть довше, все залежить від погодних умов. Висота таких кущів сягає близько 60-70 см. Завдяки компактним формам обрамляють клумбу ніжним, живим бордюром.
Відносяться до невимогливих сортів. Відмінно приживаються на новому місці та витримують доволі низькі температури. Такі культури можна вирощувати в горщиках на підвіконні, балконі, веранді чи в саду на клумбі. Батьківщиною цих троянд вважається Китай. Вперше про них почали говорити у ХІХ ст. Часто селекціонери схрещують бордюрні троянди з трояндами флорібунда, отримуючи елегантні і вишукані кущі. Особливістю таких троянд буде те, що на одному кущі забарвлення квітів може змінюватись, іноді протягом сезону.

У ландшафтному дизайні
Ландшафтні дизайнери за допомогою безлічі різновидів низькорослих троянд, яких до речі щороку з’являється все більше і більше, можуть втілити у життя навіть найсміливіші ідеї. Такі троянди використовують для оформлення великих, вертикальних розаріїв з використанням плетистих та чайно-гібридних троянд. Ними прикрашають нижні частини, закриваючи ділянки без листя. Завдяки можливості вирощування бордюрних троянд у горщиках, з них можна формувати різнокольорові арки. Взимку горщики з трояндами забирають у тепле місце. Неймовірна краса бордюрних троянд створить справжню казку на вашій території.
Цікаві факти для новачків
Тим, хто вирішив вперше висадити бордюрні троянди, потрібно для початку обрати тепле, сонячне місце, добре захищене від наскрізних вітрів та протягів. Але це зовсім не означає, що їх потрібно висаджувати на ділянках з прямим сонячним світлом протягом усього дня. Це може негативно вплинути на рослини. Молоді саджанці загинуть під прямим промінням, а насичений колір квітів поступово стане бляклим. Тому в найбільш теплий час доби потрібно затіняти рослини.