Бордюрні троянди. Посадка і догляд

rectangle

Щоб отримати прекрасне, тривале цвітіння бордюрних троянд потрібно правильно підійти до їх посадки. Адже саме від посадки залежить майбутнє цвітіння і вигляд куща. Ці рослини не дуже вимогливі до ґрунту. Але на заболочених, глиняних ґрунтах зовсім не буде рости. Висаджувати у відкритий ґрунт можна весною і восени. Весною це слід робити після того, як мине загроза раптових заморозків, найкращий час – квітень-травень. Саме тоді земля уже достатньо прогрілась і молоді саджанці зможуть краще вкорінитись. Ями копають достатньо глибокі, щоб коріння легко розправлялось. Переважно розміром 50*50*50см. Яму повністю заливають водою, на дно засипають шар дренажу, компост або перегній, трішки присипають землею і поміщають туди саджанець. Розпрямляють корені та присипають землею, злегка ущільнюючи її. Слідкуйте, щоб місце щеплення було над рівнем землі або заглиблено не глибше ніж на 5 см. Потім грунт навколо утрамбовують, рясно поливають та мульчують. Шар мульчі дуже потрібен молодим насадженням, вона зменшить випаровування вологи, такої потрібної рослинам. Дотримуйтесь відстані між саджанцями 30 см, не менше. Це забезпечить хороший ріст кожної рослини.
Догляд і підживлення
Догляд за бордюрними трояндами не буде обтяжливим навіть для садівників-початківців. Навіть, дотримавшись кількох порад, ви отримаєте рясне та тривале цвітіння. Догляд зводиться до: поливу, прополювання, підживлення, обрізки та профілактики від шкідників. Отже, почнемо з поливу, адже він є основною складовою росту будь-якої культури. Після посадки кожен кущ рясно поливають 1-2 відрами води. Особливо вологи потребують рослини у літній, спекотний період. Молоді насадження поливають вдвічі частіше. Ніколи не поливайте культури у спеку, це призведе до опіків листочків. Поливати слід: зранку, перед сходом сонця, або ввечері, після заходу сонця. Добрива вносять кілька разів за сезон. Найкраще використовувати уже готові добрива для квітучих декоративних кущів або для троянд. Троянд добре відгукуються на внесення органічних добрив: перегною та гною. Під час появи бутонів, весною, внесіть кальцієву селітру. Для цього розведіть 1 ч л селітри на 8-10 л води та полийте кущ. Щоб не обпекти рослину спочатку полийте звичайною водою, тоді розчином селітри і води, та знову простою водою. В перші роки після посадки молоді кущі підживлюють весною і восени.
Обрізка кущів
Оскільки ці невисокі компактні кущики троянд завжди у будь-якому дизайні знаходяться спереду, обрізці пагонів потрібно приділити особливу увагу. Обрізка може бути омолоджуючою, її використовують для омолодження старих кущів, та санітарною, яка проводиться весною або за необхідності ще й восени. Санітарну обрізку проводять щороку, видаляючи поламані, сухі, хворі пагони. Та формуючою, яку проводять лише за необхідності змінити форму куща. Весняну обрізку потрібно провести до початку вегетативного періоду, а осінню – перед заморозками. Молоді кущі обрізати починають з наступного року.
Боротьба зі шкідниками та хворобами
Бордюрні троянди як і, в принципі, всі інші рослини можуть уражатись грибковими хворобами та шкідниками. Якщо ви виявили на своїх кущах тлю чи павутинного кліща, не спішіть виковровувати весь кущ і спалювати його. Просто посадіть поруч цибулю, шавлію чи чорнобривці. Для профілактики проведіть обприскування пагонів по всій довжині настоєм цибулі або календули. Також ґрунт під кущем можна посипати попелом. Якщо все ж боротьба народними способами не дала жодного результату, тоді застосуйте спеціальні інсектициди.