Барбарис — декоративна окраса

rectangle

Барбарис — декоративний чагарник, який відноситься до родини “Барбарисові” та має неймовірно красивий вигляд. Існує безліч сортів і всі вони дуже красиві. Барбариси поділяються на їстівні та декоративні, але існують сорти, які поєднують ці дві якості та мають при цьому мальовничий вигляд. Залежно від сорту вони мають різне забарвлення листя: зелене, жовте, пурпурове, також різняться й розміром кущів — це можуть бути великі висотою до трьох метрів або карликові (30 см) кущі. Особливістю цих декоративних чагарників є колючки, квіти під час цвітіння невеликі, жовтого або оранжевого кольору з червоним відтінком з неймовірним ароматом. Плоди мають різні забарвлення та розміри. Барбариси відносяться до непримхливих рослин, вони чудово переносять посуху, їм підходять будь-які ґрунти, їх вважають найкращими кущами для створення живоплоту, особливо у великих містах.

Посадка та догляд

Отже, як ви вже зрозуміли, барбарис — надзвичайно красивий чагарник у будь-яку пору року. Тому рекомендуємо придбати цей кущ та насолоджуватися його казковим виглядом. Якщо вам потрібно висадити ці чагарники в одиночній посадці, то відстань між ними має сягати 1,5 м, а якщо ви хочете створити живопліт, тоді дотримуйтеся дистанції 50 см між рослинами.

За два тижні до посадки барбарису слід підготувати ями розміром 40*40 та траншею для живоплоту, глибина якої повинна бути приблизно 40 см. На дно ями обов'язково насипати шар піску, тоді висаджуєте кущ, присипаєте землею, поливаєте, а тоді мульчуєте торфом, тирсою або компостом.

Догляд за барбарисом нескладний, тому будь-хто, навіть початківець, чудово справиться з цією роботою. Отже, що потрібно робити:

  • вчасно поливати;
  • прополювати бур'яни;
  • розпушувати ґрунт навколо барбарису;
  • проводити санітарну обрізку;
  • підживлювати рослину.

Якщо опадів достатньо, то поливу рослина не потребує, тому що барбарис  переносить посуху краще, ніж затяжні дощі. Добрива можна вносити при посадці, цього буде достатньо на рік, наступної весни кущі барбарисів можна підживити азотними добривами, таку процедуру слід проводити кожні 3-4 роки. Як і всім кущам, барбарису необхідна обрізка, першу обрізку проводять через рік після посадки, обрізають всі пагони практично наполовину. Надалі проводять тільки санітарну обрізку, видаляючи сухі та слабкі пагони. 

Барбарис взимку

Всі сорти барбарисів у перші роки після посадки потрібно вкривати на зимовий період. Для укриття чудово підійде сухе листя різноманітних дерев або хвоя ялини. Якщо клімат надто суровий, тоді добре б було висаджувати ці чагарники в захищені від сильних вітрів місця та додатково замульчувати пристовбурову частину восени, для кращого утеплення коріння. 

Характерні властивості

Якщо порівняти барбарис з іншими декоративними або ягідними чагарниками, то він вимагатиме найменшої уваги та догляду. Більшість садівників вирощують барбариси не тільки завдяки грації квітів, ягід та листочків, а й через їх лікувальні та смакові характеристики. З цією метою найпоширенішим сортом є Барбарис Звичайний, який вирощують здебільшого, як ягідний кущ. До складу ягід входять лимонна, винна та яблучна кислоти, а також вітаміни та каротиноїди. З плодів цього барбарису виготовляють різноманітні желе, кисіль, лікер, варення. Часто мариновані ягоди барбарису додають до овочів, рису, баранини.

Переваги ягід барбарису:

  • знижують артеріальний тиск;
  • зупиняють кровотечу;
  • знищують інфекції у шлунково-кишковому тракті;
  • чудово знімають загальну втому організму;
  • володіють протизапальною та жарознижуючою дією.

Важливо! Ягоди барбарису потрібно зривати у період повного дозрівання — не швидше вересня, тому що нестиглі плоди отруйні.

Спілі плоди слід сушити у тіні при температурі до +50°С, а зберігати у паперових коробках або пакетах (до трьох років). Відвар коріння використовують для промивання очей при запаленні, артриті, радикуліті, ревматизмі тощо. Отже, ми переконалися, що їстівні ягоди барбарису просто незамінні у своєму складі, але як і будь-який інший продукт мають свої протипокази. Тому ці плоди не радимо вживати дітям до 12-ти років, вагітним.

Садівники, а особливо ландшафтні дизайнери надзвичайно люблять барбарис, за його унікальну декоративність у будь-яку пору року.

Хвороби та шкідники

Як і будь-які рослини, барбарисам також можуть дошкуляти шкідники. Тому, коли ви помітили, що на кущах в'януть та підсихають листочки — це попелиця. З нею можна боротися розчином мила: 300 г господарського мила на 10 літрів води.

Якщо пагони та листя покрилися нальотом (ніби посипані борошном), то чагарник захворів борошистою росою. Побороти цю хворобу можна, для цього потрібно обприскати кущ 1% розчином колоїдної сірки. Тому, коли кущі барбарису сильно пошкодила хвороба, то слід провести обрізку гілочок та спалити їх. І не хвилюйтеся ці кущі дуже швидко відновлюються після обрізки.

Наш інтернет-магазин пропонує вам найкращі декоративні кущі барбарисів, які чудово приживаються та ростуть на теренах всієї України.