Агротехніка столового винограду

rectangle

Виноград — це неймовірний подарунок природи, дуже смачний та корисний. Єдина рослина, яку вивчає ціла наука — Ампелографія. Ці ягоди полюбляють всі — дорослі та діти. Про корисні властивості цієї лози було відомо дуже давно, в Стародавній Греції виноградними ягодами лікували простуду та занепад сил.

Правильна посадка та догляд за столовим виноградом не складна. Ми розкажемо, як обрати ґрунт для саджанців та в яких умовах його слід вирощувати. Дотримуючись нескладної агротехніки, виноград столовий порадує плодами вже на третій рік після посадки.

Правила посадки

Для початку потрібно обрати місце та ґрунт. Пам'ятайте, що столовий виноград любить добре освітлене, тепле та сонячне місце. Чим більше буде сонця, тим смачніший та солодший буде врожай. Якщо врожай вас не цікавить, а виноград вирощуєте для вертикального озеленення, все рівно посадити саджанці рекомендуємо на сонці. Виноград надає перевагу родючому та добре дренованому супіщаному або суглинистому ґрунтам.

Висаджують саджанці винограду навесні — з середини квітня до кінця травня у підготовлені заздалегідь ями, а також і восени — з середини вересня до кінця жовтня. Колір та сорт винограду на термін посадки не впливає. Перед посадкою, слід трішки підрізати кінчики коріння, тому користуйтеся якісним секатором, щоб зрізи були рівні. Потім на добу помістіть коріння у воду з фунгіцидом для захисту рослини від хвороб. Лунки готують розміром 80*80, глибиною до 90 см, на дно слід помістити шар глини (до 20 см), потім додайте компост (25 см) та калійно-фосфорні добрива. Верхній шар (до 10 см) має складатися з хорошого садового ґрунту. Навколо стовбура обов'язково залиште лунку для поливу, вона має бути глибиною до 20-ти сантиметрів та замульчуйте ґрунт навколо стовбура. Після посадки потрібно рясно полити ваші саджанці, приблизно 2-3 відра води.

Догляд 

Доглядати за саджанцями столового винограду не складно, потрібно: поливати, підживляти, обприскувати, підв'язувати та вкривати на зимовий період.

Дуже важливим є полив, він впливає безпосередньо на плодоношення. Найголовніший полив — весною, потрібно 3-4 відра води під кожен кущ, потім перед та після цвітіння. Перед початком дозрівання ягід полив припиняють повністю. Ще один важливий та водночас останній полив перед зимівлею проводять восени до початку заморозків.

Поживних та мінеральних речовин, які ви додали в посадкову яму, вистарчить на три або чотири роки. Підживляти виноград слід два рази за сезон: весною, перед тим, як рослина зацвіте та на початку дозрівання ягід.

Багато сортів винограду вимагає профілактичного обприскування від захворювань та шкідників. Краще провести один раз таку профілактику, ніж потім боротися з наслідками.

Важливо! Будь-який сорт винограду вимагає обов'язкової підв'язки до шпалер або опори.

Майже всі сорти столового винограду в каталозі Biogardis мають високу морозостійкість і не потребують укриття на зиму. Але все ж таки ми радимо, особливо, молоді саджанці вкривати на зимовий період. Оскільки, ми не знаємо, чи зима буде м’яка та сніжна, чи навпаки, холодна і суха.

Навіть, якщо ви не професійний садівник, а любитель своєї справи, ви легко можете отримати чудовий врожай винограду, дотримуючись цієї інструкції. Це не важко, тому що наші саджанці вирощені на території України, вони районовані під наші погодні умови, добре приживаються та плодоносять. Порадуйте себе та свою родину корисними та смачними ягода вирощеними своїми руками.

Пропонуємо відвідати нашу сторінку на сайті та ознайомитися з асортиментом столового винограду.