Абрикос. Вибираємо сорти для саду та вирощуємо абрикосовий сад власноруч

rectangle

Завдяки клопіткій роботі селекціонерів сьогодні можна вибрати будь-який сорт на свій смак. Але от постає питання: як же ж правильно обрати сорти для того чи іншого клімату? Спробуємо ж навчитись самостійно підбирати сорти.

Вирішуючи посадити абрикос зауважте, що це рослина, яка сягає від 3 до 7 м в висоту залежно від сорту і умов вирощування. Зацвітає абрикос навесні і це справді прекрасне видовище. Білі та рожеві квітки розпускаються перед розпуском листя, густо вкриваючи крону. За сприятливих умов культура може рости і плодоносити до ста років. А перші урожаї спробуєте уже за 2-3 роки після посадки у відкритий ґрунт. На сьогодні відомо уже безліч гібридних сортів, які витримують морози до -35С.

Велику роль у плодоношенні будь-якої плодово-ягідної культури відіграє правильний догляд як за молодими саджанцями так і за дорослими деревами, який зводиться до декількох секретів посадки, обрізки, підживлення та підготовки до зимівлі. Загалом догляд за абрикосами не дуже складний, знаючи що і за чим робити, з яким справиться навіть садівник-початківець.

Спочатку обираємо саджанець. Запам’ятайте чим старше дерево, тим йому важче буде пристосуватись до нових умов, тому радимо обирати саджанці не старше дворічного віку і тільки з закритою кореневою системою. Так ви будете впевнені, що отримаєте саджанець з живим корінням. В нашому інтернет-магазині можете придбати якісний посадковий матеріал, вирощений у власному садівництві. 
Отже, як тільки ви визначились з сортом і місцем придбання. Потрібно підготувати місце для посадки. Абрикос – теплолюбива рослина, тому обирайте теплі, південні ділянки саду з великою кількістю сонячного світла, але захищені від холодних, наскрізних вітрів.

Після посадки молодих насаджень вам залишиться лише кілька простих кроків. Далі ми про них і поговоримо.

Різновиди абрикосів

Абрикоси поділяють на три групи:

- Ранні сорти: такі абрикоси достигають в травні-червні;

- Середні: плоди збирають у другій частині липня;

- Пізні: збір проводять з кінця липня до середини серпня.

Все більшої популярності набувають коловновидні сорти абрикосів. Це невеликі деревця, з колоноподібною кроною. Їм потрібно дуже мало місця для росту, тому там, де садять одне плодове дерево, можна висадити три колоновидних. Догляд за ними доволі зручний, але урожайність трохи менша ніж з плодових дерев.

Важливо! Усі сорти, представлені в нашому інтернет-магазині вирощені у власному садівництві та території Західної України. Радимо, для кращих урожаїв висаджувати у себе на ділянці одразу кілька сортів.

Важливі умови при виборі саджанців для саду:

Перше, на що потрібно звертати увагу при виборі будь-яких саджанців для саду – це морозостійкість. Якщо ви тільки починаєте формувати свій сад зверніть на це велику увагу та обирайте сорти, які переносять сильні морози та посуху. Щоб визначити мінімальну зимову температуру на ділянці у вітряну погоду зафіксуйте найнижчу температуру і додайте ще -10 С. Наприклад, якщо ви зафіксували температуру -23 С, то саджанець повинен витримувати –33 С. Так ви будете впевнені, що молоді бруньки не змерзнуть взимку.

Другим пунктом є вибір запилювачів. Більшість сучасних сортів є самозапильними, але для отримання більшої кількості зав’язей і урожаїв потрібно висаджувати додаткові рослини. Якщо у вашого сусіда великий сад і там є абрикоси, тоді додаткового запилювача не потрібно.