10 причин вирощувати малину

rectangle

На будь-якій присадибній ділянці неодмінно знайдеться куточок, де буде вирощуватись хоча б кілька кущів малини. Малина — листопадний чагарник висотою від 1,5 до 2-ох м. Безліч сортів малини виведено в результаті клопіткої праці селекціонерів. Сорти малини поділяють на ремонтантні, не ремонтантні і великоплідні. Не ремонтантна малина легко пристосовується до типу грунту. Великоплідна малина вирізняється великими і запашними ягодами, а їх пагони добре гілкуються. Ремонтантна малина плодоносить двічі за сезон, і припиняє плодоносити лише з настанням холодів. Різноманітість сортів малини з різними термінами дозрівання дає можливість ласувати смачними і корисними ягодами протягом всього сезону, поєднуючи у своєму саду ранні, пізні та ремонтантні сорти.

Малина – надзвичайно популярна рослина серед садівників. Смачні та корисні ягоди цього напівчагарника при регулярному (але при цьому помірному) вживанні мають великий вплив на організм. Крім того, вони дуже приємні на смак – з цією думкою згодні більшість людей, яким доводилося ласувати свіжою малиною. Сьогодні малину вирощують не лише для власних потреб, а й на продаж. Ягоди малини не втрачають своїх корисних якостей під час термічної обробки.

В природі малину можна зустріти у лісах. Але уже протягом багатьох століть малина є улюбленицею усіх садівників. Вирощуючи на своїй ділянці малину, ви завжди будете мати під рукою смачні і корисні ягоди.

Цікаві факти про малину

1. Плоди малини можуть бути пофарбовані в будь-які відтінки червоного, від блідо-рожевого до насичено бордового. Ягоди деяких сортів – жовті, білі, а іноді навіть чорні.

2. У малині містяться вітаміни C, A і B, а також інші речовини, корисні для здоров’я людини – наприклад, ефірні масла.

3. З точки зору ботаніки, плід малини – НЕ ягода, а багатокістянка, тобто він складається з безлічі крихітних зрощених плодів з кісточками.

4. Малина використовується в медицині не тільки завдяки своїм корисним властивостям, але і за дивно приємний смак і аромат. Малина часто є підсолоджувачем для мікстур та інших лікарських препаратів. Здавна малину використовують як засіб від простуди і кашлю.

5. Плоди малини можна їсти сирими або готувати з них різноманітні страви і напої: мармелад, варення, джем, желе і соки. Малина також використовується для приготування вин, наливок і лікерів, які не мають потреби в штучних ароматизаторах.

6. Бджоли, збираючи малиновий нектар, збільшують врожайність кущів на 60-100%.

7. Листя малини можуть стати прекрасною заміною чаю – їх розминають в руках, поки вони не виділять сік і не почорніє, а потім сушать при високій температурі.

8. Вчені почали розділяти малину на різні сорти ще в XVI столітті. Тоді ж почалася культивація цих рослин.

9. Малина може допомогти в підтримці роботи серця, нирок, кровоносної системи і мозку, вона дозволяє зберегти молодість і тонус шкіри. Плоди багаті фолієвою кислотою і залізом, що робить їх особливо корисними для організму жінок (в першу чергу — вагітних).

10. Малину вважають прекрасним антидепресантом завдяки міді, що міститься в ній.

Вперше люди виявили кущі малини на грецькому острові Крит. Перші згадки про малину з'явились ще у ІІІ ст до н. е. У Греції розповідають міф, згідно з яким німфа вирішила пригостити малиною маленького Зевса, який плакав так голосно, що боги на Олімпі один одного не чули. Коли вона збирала ягоди, то до крові роздерла собі руки об шипи – саме тому ягоди малини стали червоними.